Trwa ładowanie...
d2ncof8

Sony odsprzedało Sony Online Entertainment

Korporacja Sony odsprzedała swój oddział odpowiedzialny za produkcję i dystrybucję gier na PC i konsole - Sony Online Entertainment. Dawne SOE ma kontynuować działalność jako Daybreak Game Company.

Share
d2ncof8

Powołane blisko 20 lat temu SOE jest producentem i dystrybutorem licznych gier na konsole PlayStation i komputery osobiste, szczególnie serii MMORPG "EverQuest" i "DC Universe Online".

SOE nabyła firma inwestycyjna Columbus Nova. Szczegóły transakcji nie są na razie znane. Dawna strona SOE wciąż jeszcze pozostaje dostępna pod starym adresem, a samo Sony nie komentuje decyzji o odsprzedaniu oddziału. Plany transakcji nie były wcześniej ogłaszane publicznie.

Niektórzy analitycy, m.in. Lewis Ward, wskazują, że sprzedaż SOE może być odczytywana jako kolejny etap strategii wycofywania się Sony z rynku produktów na komputery osobiste i skupiania uwagi na konsolach i urządzeniach mobilnych. Na początku lutego 2014 w podobnych okolicznościach odsprzedana została firma VAIO (wcześniej Sony VAIO), producent laptopów odkupiony w 95 proc. przez firmę inwestycyjną Japan Industrial Partners.

d2ncof8

Przedstawiciele Daybreak Game Company zapowiadają kontynuację dotychczasowej działalności i jej rozszerzenie poza dotychczasowe platformy. W ich oświadczeniach wprost wymieniane są gry na konsole PlayStation (Sony), Xbox (Microsoft) i urządzenia mobilne.

Sony jest jedną z największych międzynarodowych korporacji z siedzibą w Japonii. Działalność jej oddziałów i spółek zależnych obejmuje m.in. produkcję i dystrybucję konsol PlayStation i innych sprzętów elektronicznych, a także gier, filmów i muzyki. (PAP)

mk/ bk/

d2ncof8

Podziel się opinią

Share
d2ncof8
d2ncof8