Trwa ładowanie...
d1sx6h9
d1sx6h9

Spółka Enterprise Investors złożyła wniosek do UOKiK ws. przejęcia spółek od SMT

Warszawa, 22.09.2015 (ISBnews) - Creston Investments - spółka Polish Enterprise Fund VII - złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie kontroli nad spółkami SMT Software Services i Nilaya, podał Urząd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1sx6h9

Wniosek wpłynął 18 września br., sprawa jest w toku, podano także.

"Zamiar koncentracji będący przedmiotem zgłoszenia polega na przejęciu przez Creston Investments sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, kontroli nad SMT Software Services S.A. z siedzibą w Warszawie, a za jej pośrednictwem kontroli nad jej spółkami zależnymi: (i) SMT Software GmbH z siedzibą we Fryburgu Bryzgowskijskim, Niemcy; (ii) SMT Software Ltd z siedzibą w Londynie, Wielka Brytania, a także kontroli nad Nilaya sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie poprzez nabycie wszystkich akcji SMT Software Services S.A. oraz udziałów Nilaya sp. z o.o." - czytamy w komunikacie.

Enterprise Investors, zarządzający funduszem Polish Enterprise Fund VII, poinformował w ubiegłym tygodniu o zawarciu transakcji nabycia SMT Software Services, wraz ze spółką Nilaya, która jest właścicielem znaku towarowego, od SMT. Cena zakupu wyniesie 150 mln zł. Dodatkowo dokonane zostaną rozliczenia wewnętrzne na kwotę 18 mln zł.

d1sx6h9

Creston Investments sp. z o.o. jest spółką zależną od funduszu Polish Enterprise Fund VII L.P. Głównym celem działalności funduszu jest prowadzenie działalności inwestycyjnej - nabywanie lub obejmowanie i sprzedaż bezpośrednio lub za pośrednictwem spółek zależnych akcji/udziałów spółek. Obszar działalności spółek portfelowych należących do grupy kapitałowej funduszu jest zróżnicowany, a realizowane inwestycje nie są ukierunkowane na żadną konkretną gałąź handlu lub przemysłu.

Nabywane spółki świadczą usługi IT polegające na tworzeniu oprogramowania w ramach outsourcingu. Działalność ta obejmuje terytorium Polski oraz zagranicę.

(ISBnews)

d1sx6h9

Podziel się opinią

Share
d1sx6h9
d1sx6h9