Trwa ładowanie...
d3kdn27
29-11-2016 15:42

Spółka PBKM w Hiszpanii może ograniczyć liczbę szpitali, z którymi współpracuje

Warszawa, 29.11.2016 (ISBnews) - Sevibe Cells S.L., spółka zależna Polskiego Banku Komórek Macierzystych (PBKM), otrzymała od Organitzacio Catalana de Trasplantaments (Katalońska Organizacja ds. Transplantologii działająca przy Katalońskim Ministerstwie Zdrowia) zawiadomienie, w którym wskazano, iż usługi pobierania i preparatyki krwi pępowinowej i/lub tkanki pępowiny mogą być oferowane na terytorium Hiszpanii w szpitalach wymienionych w tym zawiadomieniu, co może skutkować ograniczeniem liczby szpitali, z którymi obecnie współpracuje Sevibe Cells, podał PBKM.

d3kdn27
d3kdn27

?Jednocześnie zgodnie z otrzymanym zawiadomieniem, istnieje ryzyko iż pobieranie materiału biologicznego w szpitalach spoza listy, może doprowadzić do unieważnienia pozwolenia administracyjnego na świadczenie usług preparatyki krwi pępowinowej i/lub tkanki pępowiny dla laboratorium Sevibe Cells" - czytamy w komunikacie.

Zarząd Sevibe Cells podejmie wszelkie działania w tym prawne, które pozwolą wyjaśnić zaistniałą sytuację, zaznaczono w informacji.

?Jednocześnie do momentu wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych z przedmiotem ww. zawiadomienia spółka będzie prowadzić działalność na rynku hiszpańskim zgodnie z dotychczasowym modelem uwzględniającym powszechnie przyjęte i stosowane praktyki rynkowe" - czytamy dalej.

Działalność grupy PBKM koncentruje się na pozyskiwaniu, przetwarzaniu (preparatyce) i przechowywaniu komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych na zlecenie osób fizycznych - rodziców spodziewających się dziecka (tzw. rodzinne bankowanie krwi pępowinowej lub bankowanie rodzinne). W skład grupy wchodzi 15 podmiotów, z których 8 prowadzi bank komórek i tkanek, 3 usługi diagnostyczne, 1 tzw. szpital jednego dnia i 1 działalność usługową na rzecz pozostałych spółek z grupy. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w kwietniu 2016 r.

(ISBnews)

d3kdn27
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kdn27