Trwa ładowanie...
d4et00c

Spółka Wirtualnej Polski przejmie 2 spółki z porównywarkami za 12,5 mln zł

Warszawa, 17.09.2015 (ISBnews) - Należąca do grupy Wirtualnej Polski spółka Money.pl zawarła umowę przejęcia firm Finansowysupermarket.pl - właściciela serwisu finansowysupermarket.pl oraz Web Broker - właściciela serwisu jedenwniosek.pl - za łączną kwotę 12,5 mln zł, podała Wp.pl.

Share
d4et00c

"Spółka Money.pl sp. o.o. z siedzibą we Wrocławiu w dniu 16 września 2015 r. uzgodniła warunki transakcji oraz zawarła z MDNLM Trading Limited z siedzibą w Nikozji i BUYSYSNET Holdings Limited z siedzibą w Larnace oraz ClickAd S.A. z siedzibą w Warszawie i trzema osobami fizycznymi umowę sprzedaży udziałów, na podstawie której Money.pl nabędzie od sprzedawców łącznie 2 001 udziałów o wartości nominalnej 50 zł każdy w spółce pod firmą Finansowysupermarket.pl spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, z siedzibą w Warszawie. (?)

Nabywane udziały stanowią 100% kapitału zakładowego Finansowysupermarket.pl i uprawniają do wykonywania 100% głosów na zgromadzeniu wspólników Finansowysupermarket.pl. Finansowysupermarket.pl posiada 100% udziałów w spółce Web Broker.

Finansowysupermarket.pl Sp. z o. o. to właściciel porównywarki produktów finansowych współpracującej z ponad 70 instytucjami finansowymi w Polsce. W swoim portfolio posiada oferty kredytów, szybkich pożyczek, lokat, kart, kont, ubezpieczeń oraz produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych. Web Broker Sp. z o.o. to właściciel serwisu jedenwniosek.pl - porównywarki kredytów w kilkunastu bankach w Polsce, podano w komunikacie.

d4et00c

Cena sprzedaży udziałów obejmuje kwotę 6,14 mln zł płatną na rzecz sprzedawcy 1 z tytułu nabycia 1 001 udziałów o łącznej wartości nominalnej 50 050 zł w dniu zawarcia umowy sprzedaży udziałów oraz kwotę 6,18 mln zł płatną na rzecz sprzedawcy 2, tytułem nabycia 1 000 udziałów o łącznej wartości nominalnej 50 000 zł w dniu zawarcia umowy sprzedaży udziałów.

"W ramach rozliczeń Money.pl zobowiązał się do spłaty zadłużenia Web Broker wobec założycieli z tytułu udzielonych pożyczek w łącznej kwocie 200 000 zł. Spłata zadłużenia Web Broker nastąpi w dniu zawarcia umowy sprzedaży udziałów" - czytamy dalej.

Wp.pl podkreśla, że zawarta transakcja stanowi "istotny krok" w zwiększaniu skali działania, kompetencji i udziału rynkowego grupy kapitałowej w segmencie finansowego e-commerce.

"Naszą misją jest wspieranie Polaków w ich codziennych decyzjach, również tych dotyczących domowych finansów. Właśnie dlatego, korzystając ze środków pozyskanych z giełdy i zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, dokonaliśmy kolejnych zakupów, które tym razem w istotny sposób wzmacniają naszą dotychczasową działalność w zakresie finansowego e-commerce, prowadzonego przez nas pod marką Money.pl" - skomentował prezes Wirtualna Polska Holding Jacek Świderski, cytowany w komunikacie.

d4et00c

Jak podkreśla wiceprezes ds. rozwoju grupy Grzegorz Czapski, zakup projektów finansowysupermarket.pl oraz jedenwniosek.pl to dowód na to, jak ważny dla grupy jest rozwój usług lead generation dla instytucji finansowych.

"Naszym celem jest stworzenie oferty o najwyższej jakości, która będzie najlepiej adresowała potrzeby naszych klientów biznesowych. Pozyskanie alternatywnych kanałów akwizycji leadów oraz istotne zwiększenie skali działania produktów portalu Money.pl jest więc krokiem w dobrym kierunku" - powiedział wiceprezes.

Zakup spółek Finansowysupermarket.pl Sp. z o.o. oraz Web Broker Sp. z o.o jest kolejną akwizycją zrealizowaną przez Wirtualną Polskę Holding ze środków pozyskanych z majowej oferty publicznej. Trzy pierwsze akwizycje dotyczyły zakupu niezależnych internetowych platform radiowych: OpenFM oraz PolskaStacja.pl oraz Grupy NextWeb Media, prowadzącej serwisy ABCzdrowie.pl i parenting.pl.

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej - Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii - np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej - np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. Pudelek. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

(ISBnews)

d4et00c

Podziel się opinią

Share
d4et00c
d4et00c