Trwa ładowanie...
d1jy32m

Spółka zal. Lokat Budowlanych nabyła 3 działki w Warszawie za 7 mln zł

Warszawa, 19.07.2016 (ISBnews) - Lokaty Budowlane Dolna Sp. z o.o. - spółka zależna Lokaty Budowlane - zawarła 3 umowy kupna działek w Warszawie wraz z wierzytelnościami o łącznej powierzchni 9 650 m2 za łączną kwotę 7 mln zł, poinformowała spółka. Lokaty Budowlane liczą na zysk ze sprzedaży lub uzyskanie innych korzyści wynikających z prawa własności w wysokości 5 mln zł, podano także.

Share
d1jy32m

"W celu realizacji umowy nabycia nieruchomości Lokaty Budowlane zawarły umowę o wspólnym przedsięwzięciu z Glenrock Israel LTD, na mocy której spółka otrzymała kwotę 6,765 mln zł, która została przeznaczona na sfinalizowanie zakupu nieruchomości" - czytamy w komunikacie.

W ramach umowy o współpracy strony ustaliły, że w przypadku sprzedaży lub uzyskaniu innych korzyści wynikających z prawa własności nieruchomości Glenrock Israel LTD otrzyma zwrot przekazanej na realizację przedsięwzięcia kwoty wraz z premią finansową. W przypadku, gdy cel umowy nie zostanie zrealizowany w przeciągu 3,5 roku Lokaty Budowlane zwrócą środki finansowe Glenrock Israel LTD powiększone o odsetki w wysokości 2,5% w skali roku, podano także.

"W przypadku sprzedaży lub uzyskania innych korzyści wynikających z prawa własności, zysk przypadający Lokaty Budowlane może przekroczyć 5 mln zł, co w znaczący sposób poprawi sytuację finansową spółki" - podsumowano w komunikacie.

Lokaty Budowlane to notowana NewConnect spółka budowlano-deweloperska. Strategia Lokat Budowlanych zakłada pozyskanie projektów, które pozwalają osiągnąć ponadprzeciętną rentowność i trafiają w zapotrzebowanie rynkowe. Spółka jest również właścicielem centrum hotelowo-konferencyjnego w miejscowości Święcice pod Warszawą.

(ISBnews)

d1jy32m

Podziel się opinią

Share
d1jy32m
d1jy32m