Trwa ładowanie...
dvpxcfs

Spółka zal. TDJ złożyła wniosek do UOKiK ws. przejęcia kontroli nad Kopeksem

Warszawa, 22.04.2016 (ISBnews) - Spółka zależna TDJ - akcjonariusza dominującego Famuru - złożyła 21 kwietnia do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o wyrażenie zgody na przejęcie kontroli nad Kopeksem, podał Famur.

Share
dvpxcfs

Oprócz wyrażenia zgody UOKiK na proces konsolidacji, warunkami przejęcia przez TDJ kontroli nad Kopeksem są: uzyskanie pozytywnych wyników prowadzonego przez TDJ procesu due diligence Grupy Kopex, a także wypracowanie porozumienia z jej obecnymi wierzycielami, którego celem jest stabilizacja źródeł finansowania Kopeksu.

"W obliczu problemów, z jakimi od kilku lat zmaga się górnictwo w Polsce, konsolidacja naszej branży jest najlepszą drogą rozwoju dla firm zaplecza okołogórniczego. Wykorzystanie potencjału Famuru i Kopeksu daje możliwość istotnego zwiększenia skali, poprawy jakości i efektywności prowadzonych przez nas działań zarówno w kraju, jak i na rynkach światowych, co doskonale wpisuje się w Plan rozwoju przedstawiony przez ministra Mateusza Morawieckiego" - powiedział prezes Famuru Mirosław Bendzera, cytowany w komunikacie.

Spółka celowa TDJ zawarła 17 marca z Krzysztofem Jędrzejewskim umowę warunkową nabycia kontrolnego pakietu akcji Kopeksu. Docelowo TDJ chce zbudować podmiot oparty o potencjał Famuru i Kopeksu.

dvpxcfs

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne sys\temy sterowania i nadzoru. Akcje spółki są od sierpnia 2006 r. notowane na GPW.

TDJ to polska, prywatna, firma inwestycyjna, prowadząca od ponad 30 lat działalność w wielu sektorach gospodarki. Jest większościowym akcjonariuszem spółek: Famur, Polskiej Grupy Odlewniczej, Pemug, Zamet Industry, Fugo oraz spółki Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze "Glinik".

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2015 r. spółka miała 1 093,68 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

dvpxcfs

Podziel się opinią

Share
dvpxcfs
dvpxcfs