Trwa ładowanie...
d3ddlon

Spotkanie ministra sprawiedliwości z Mariną Chodorkowską (komunikat)

...

Share
d3ddlon

26.10. Warszawa - Biuro Prasowe Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski spotkał się dzisiaj z przebywającą w Polsce Mariną Chodorkowską - matką Michaiła Chodorkowskiego. Chodorowski - były szef koncernu Jukos - został skazany na karę 8 lat więzienia. Swój wyrok najpierw odsiadywał w uranowej kolonii IK-10 w Krasnomieńsku w obwodzie czytyjskim, a obecnie w areszcie śledczym w Moskwie, gdzie oczekuje na rozpoczęcie kolejnego procesu.

W trakcie spotkania Marina Chodorkowska przedstawiła ministrowi sytuację prawną i faktyczną, w jakiej znajduje się jej syn oraz związane z nią wątpliwości - w kolejnym procesie Michaiłowi Chodorowskiemu grozi kara do 14 lat więzienia.

- Sprawa jest bardzo skomplikowana i delikatna. Dotyczy bowiem z jednej strony wymiaru sprawiedliwości w innym państwie niebędącym członkiem UE a z drugiej ochrony praw podstawowych człowieka. Mam nadzieję, że w trakcie zbliżającej się Rady Ministrów Sprawiedliwości Unii Europejskiej poświęcimy jej część rozmów - powiedział Minister Krzysztof Kwiatkowski.

d3ddlon

Marina Chodorkowska od lat spotyka się z czołowymi politykami z państw UE oraz USA w sprawie jej syna. W ramach obecnego wyjazdu poza Ministrem Sprawiedliwości RP, w najbliższych dniach spotka się także m.in. z minister sprawiedliwości Niemiec.

Wkrótce udaje się też do Brukseli, gdzie spotka się z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mick/

d3ddlon

Podziel się opinią

Share
d3ddlon
d3ddlon