Trwa ładowanie...
dehl4ox

Spotkanie Polsko Bawarskiej Komisji Ekspertów (komunikat)

...

dehl4ox
dehl4ox

11.10. Warszawa - Biuro Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego informuje:

W dniach 18 i 19 października b.r. odbędą się w Monachium konsultację polsko-bawarskie. Polskiej delegacji przewodniczyć będzie sekretarz stanu, minister Władysław Bartoszewski. W jej skład wejdą przedstawiciele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, 5 resortów (Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Regionalnego), a także przedstawiciele Urzędów Marszałkowskich i Policji.

Polsko-Bawarska Komisja Ekspertów (PBKE) została powołana w efekcie ustaleń poczynionych przez Władysława Bartoszewskiego, ówczesnego ministra spraw zagranicznych, podczas wizyty w Bawarii w październiku 1995 r. Pierwsze posiedzenie komisji odbyło się w maju 1996 r. w Monachium. Od tego momentu spotkania PBKE odbywają się raz na półtora roku, na przemian w Polsce i w Bawarii. Od czerwca 2008 r. zadanie koordynowania PBKE przejęło Biuro Pełnomocnika ds. Dialogu Międzynarodowego w KPRM.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dehl4ox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dehl4ox