Średnia dzienna produkcja Serinus wzrosła o 2% kw/kw w II kw. 2014 r.
Warszawa, 10.07.2014 (ISBnews) ? Średnia produkcja Serinus (przypadająca na spółkę w prawie użytkowania górniczego) wyniosła 4.964 boe/d (baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie) w II kw. br., co oznacza wzrost o 2% kw/kw, podała spółka.
Produkcja gazu i kondensatu na Ukrainie w II kwartale (przypadająca na 70% udział Serinus w prawie użytkowania górniczego) wynosiła odpowiednio 21,3 MMcf/d i 102 bbl/d, co oznacza wzrost o 4% i 3% w porównaniu z pierwszym kwartałem, podano w komunikacie.
"KUB-Gas LLC ? spółka zależna, w której Serinus pośrednio posiada 70% udziałów ? osiągnęła rekordowo wysoką produkcję na Ukrainie, która średnio w lipcu wynosi dotychczas 35,0 MMcf/d i 120 bbl/d (24,5 MMcf/d i 84 bbl/d przypadające na udział Serinus Energy w prawie użytkowania górniczego). Jest to o 15% więcej niż produkcja na koniec 2013 r." - czytamy dalej.
Spółka przypomina, że zawiesiła działania związane z zagospodarowaniem pól na Ukrainie w oczekiwaniu na poprawę sytuacji w zakresie bezpieczeństwa. "Produkcja jest kontynuowana, ale prace wiertnicze, modernizacyjne, konstrukcyjne oraz w zakresie stymulacji odwiertów zostaną przerwane. Prowadzone prace zostały (lub zostaną) doprowadzone do etapu, w którym możliwe będzie bezpieczne zawieszenie bez ryzyka dla aktywów i pracujących ludzi" - podkreśla Serinus.
Informuje również, że kiedy sytuacja w zakresie bezpieczeństwa poprawi się w stopniu uzasadniającym wznowienie działań służących zagospodarowaniu pól, wznowione zostaną prace wiertnicze na odwiercie NM-4, po czym urządzenie wiertnicze zostanie przeniesione na odwiert M-22. Na odwiercie NM-4 testuje się moskowicką pułapkę stratygraficzną, a w przypadku sukcesu w ramach ukraińskich koncesji Serinus pojawi się nowy typ złoża opłacalnego do wydobycia. Celem dla odwiertu M-22 jest nowa akumulacja serpuchowska położona na południowy zachód od struktury z odwiertami M-16 i M-17. Na październik zaplanowano kampanię stymulowania poprzez szczelinowanie hydrauliczne odwiertów O-11 i O-15 (strefy R30c i S6), NM-3 (potencjalna obecność wizeńskich złóż ropy) oraz M-17 (strefa S7).
W Tunezji łączna produkcja w II kwartale 2014 r. wynosiła 1.310 boe/d, co stanowi spadek o 3% kw/kw. Średnia produkcja ropy w II kw. wynosiła 1.005 bbl/d, a średnia produkcja gazu 1,8 MMcf/d, podano również. Średnia produkcja w Tunezji w lipcu wynosi dotychczas 1.288 boe/d, w tym 978 bbl/d i 1,9 MMcf.
Natomiast w Rumunii spółka realizuje program obejmujący wykonanie dwóch nowych odwiertów oraz badan? sejsmicznych 3D. Odwierty rozpoczną się w listopadzie tego roku, a program zbierania nowych danych sejsmicznych 3D rozpocznie się we wrześniu.
Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów na Ukrainie, w Brunei, Tunezji i Rumunii, profil ryzyka obejmujący działalność poszukiwawczą w Brunei i Rumunii oraz działalność wydobywczą na Ukrainie i w Tunezji.
(ISBnews)