Trwa ładowanie...

Stadion Narodowy, czyli niekończąca się budowa

Chociaż oficjalne otwarcie Stadionu Narodowego w Warszawie już się odbyło, budowa tej sztandarowej inwestycji na EURO 2012 wciąż trwa - informuje "Puls Biznesu".

Stadion Narodowy, czyli niekończąca się budowaŹródło: PAP
d39qsve
d39qsve

Ostateczny jej koszt jest niewiadomą, a firmy pracujące przy niej od kilku miesięcy nie mogą doczekać się zapłaty za wykonane prace - czytamy w gazecie.

Generalny wykonawca, międzynarodowe konsorcjum złożone z Hydrobudowy i PBG oraz austriackiego Alpine Bau, informuje podwykonawców, że nie płaci, bo nie otrzymuje na czas wynagrodzenia od inwestora, czyli Narodowego Centrum Sportu. Jednak Hydrobudowa Polska w przesłanym gazecie oświadczeniu zapewniła, że wszystkie zaległe zobowiązania zostaną uregulowane, a zakończenie prac i zejście z budowy nastąpi do końca kwietnia 2012 r.

Powstałe na budowie opóźnienia spowodowały problemy w koordynacji prac na Stadionie Narodowym, a co za tym idzie wzrost kosztów. Budżet inwestycji rośnie z powodu konieczności wykonywania robót dodatkowych. W tej sytuacji jej budżet, czyli 1,915 mld zł, jest zagrożony, część prac jest niezapłacona, a część nawet niewykonywana - czytamy w gazecie.

d39qsve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39qsve