Trwa ładowanie...

Stagnacja na rynku energii elektrycznej

Stagnacja na rynku energii elektrycznej w Polsce. W tym roku zużyjemy mniej więcej tyle prądu ile w 2012 roku - szacuje prezes Grupy Tauron Dariusz Lubera w wypowiedzi dla Informacyjnej Agencji Radiowej.

Stagnacja na rynku energii elektrycznejŹródło: Thinkstockphotos
d2t4svu
d2t4svu

Stagnacja na rynku energii elektrycznej w Polsce. W tym roku zużyjemy mniej więcej tyle prądu, ile w 2012 roku - szacuje prezes Grupy Tauron Dariusz Lubera w wypowiedzi dla Informacyjnej Agencji Radiowej.

Ma to związek z sytuacją polskiej gospodarki. Ożywienia można się spodziewać w 2014 roku, a widocznego polepszenia sytuacji rok później.

W ubiegłym roku zużycie energii elektrycznej w naszym kraju wyniosło blisko 160 tysięcy gigawatogodzin, czyli o 0,6 procent mniej niż w 2011 roku.

Dariusz Lubera przypomniał, że od lipca tego roku ceny dla odbiorców detalicznych spadły, co jest związane z obniżeniem cen hurtowych. Podkreślił, że tendencja ta utrzymuje się.

W związku z tym, w zależności od sytuacji, spółka Tauron Sprzedaż może złożyć wniosek taryfowy od 1 stycznia dotyczący kolejnej obniżki bądź utrzymania cen na podobnym poziomie jak obecnie. Wszystko jednak będzie związane z tym, co się dzieje na rynku.

d2t4svu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t4svu