Trwa ładowanie...

Stare pieniądze mogą pomóc najuboższym

Banknoty i monety sprzed denominacji mogą pomóc dzieciom z ubogich rodzin - apeluje "Dziennik Polski".

Share
Stare pieniądze mogą pomóc najuboższymŹródło: WP.PL
d4hpdhi

Od 14 lat nie można już płacić starymi pieniędzmi. Jednak mogą pomóc najuboższym dzieciom. Wystarczy zanieść je do najbliższej parafii lub wrzucić do skarbonki przed kościołem.

Akcja rozpoczęta przez Narodowy Bank Polski i Caritas z początkiem listopada potrwa do końca grudnia br. Uzyskane w ten sposób środki zostaną przekazane na prowadzony przez Caritas program "Skrzydła", czyli pomoc uczniom, którzy są w złej sytuacji materialnej.

Okazuje się, że w naszych domach jest sporo bezużytecznego dziś bilonu. W Narodowym Banku Polskim przynajmniej raz w tygodniu odbierają korespondencję od rodaków, ale i obcokrajowców z całego świata, pytających o możliwość wymiany starych złotych na nowe.

d4hpdhi

Taka możliwość wciąż istnieje, jednakże już tylko do 31 grudnia br. Wymieniać pieniądze można w oddziałach okręgowych NBP oraz we wszystkich bankach prowadzących obsługę kasową.

Szacunki mówią, że w domach mamy jeszcze około 8,3 mld sztuk starych monet i banknotów. Ich łączna wartość to około 175 mln nowych złotych. Potencjalnie taka właśnie kwota mogłaby wspomóc akcję Caritasu i NBP.

Program "Skrzydła" to akcja długoterminowej pomocy uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, którzy z powodu złej sytuacji materialnej w rodzinie potrzebują pomocy w formie dożywiania w szkole, zakupu przyborów szkolnych czy dofinansowania wycieczek. W ramach programu zachęca się firmy i osoby prywatne do objęcia potrzebujących dzieci opieką finansową przez okres przynajmniej jednego semestru. Obecnie Caritas opiekuje się w ten sposób trzema tysiącami dzieci - czytamy w "Dzienniku Polskim".

d4hpdhi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hpdhi
d4hpdhi