Trwa ładowanie...

Staruszka wygrała w sądzie z parafią. 20 tys. zł zadośćuczynienia za złamanie nogi

Nieoznaczony stopień w poznańskim kościele spowodował upadek starszej kobiety, która złamała nogę i do dziś nie odzyskała pełnej sprawności. Staruszka postanowiła za to zaniedbanie pozwać parafię. Sąd przyznał jej rację i 20 tys. zł zadośćuczynienia.
Share
Staruszka wygrała w sądzie z parafią. 20 tys. zł zadośćuczynienia za złamanie nogi
Źródło: 123RF.COM
d1i4epa

Wypadek wydarzył się już pięć lat temu, przed Bożym Narodzeniem. Jak pisze "Fakt", 80-letnia dziś kobieta poszła po opłatek na wigilijny stół do kościoła na osiedlu Rusa w Poznaniu.

Wchodząc do zakrystii, potknęła się o stopień i doznała poważnych urazów. Do dziś porusza się o kulach i ma lęk przed wyjściem z domu, obawiając się następnego upadku.

Jak wyjaśnia pełnomocnik poznanianki adwokat Klaudia Siutkowska, stopień, o który potknęła się staruszka, nie był oznaczony w momencie wypadku, a to zaniedbanie naprawiono dopiero później.

d1i4epa

1 czerwca zapadł wyrok w procesie, który parafii wytoczyła poszkodowana kobieta. Sąd bez wahania przyznał jej rację i zasądził 20 tys. zł zadośćuczynienia.

- Nawet jeżeli miejsce było oznaczone taśmą, to nie było to wystarczające zabezpieczenie. Zarządca kościoła, a więc parafia, proboszcz, powinni zabezpieczyć bardziej to miejsce - mówiła podczas ogłaszania wyroku sędzia Marta Ścisła.

- Powinna się tam znaleźć stała poręcz. Trudno jest spodziewać się od osób starszych, żeby przewidywały, że tam może być stopień - stwierdziła.

Oprócz zadośćuczynienia sąd przyznał staruszce 1 tys. zł odszkodowania. Aby pieniądze mogły zostać wypłacone przez ubezpieczyciela pozwanej parafii, wyrok musi się uprawomocnić.

d1i4epa

Podziel się opinią

Share
d1i4epa
d1i4epa