Trwa ładowanie...
ztm
24-05-2012 17:25

Stolica: ZTM i PKP Intercity będą honorować swoje bilety

Pasażerowie PKP Intercity będą mogli podróżować podczas Euro2012 pociągami SKM Warszawa, a osoby posiadające bilety ZTM będą mogły jeździć pociągami po stolicy bez dodatkowych kosztów. Przewiduje to podpisana w czwartek umowa o wzajemnym honorowaniu biletów.

Stolica: ZTM i PKP Intercity będą honorować swoje biletyŹródło: AFP
dxe10ox
dxe10ox

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska, bilety okresowe i czasowe wydane przez ZTM (Zarząd Transportu Miejskiego) obowiązywać będą we wszystkich pociągach należących do PKP Intercity na trasie Warszawa Wschodnia - Warszawa Centralna - Warszawa Zachodnia - Dworzec Gdański. Natomiast bilety Spółki PKP Intercity ważne będą w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej na odcinkach linii kolejowych położonych w obrębie pierwszej strefy biletowej, ograniczonej stacjami: Warszawa Wola Grzybowska, Warszawa Falenica, Warszawa Choszczówka, Warszawa Ursus oraz Warszawa Lotnisko Chopina.

- W tramwajach i autobusach komunikacji miejskiej bilety PKP Intercity nie będą obowiązywały - zaznaczyła rzeczniczka. Natomiast w pociągach SKM uznawane będą zarówno bilety PKP Intercity jednorazowe, w tym te na przewóz psa, roweru lub bagażu, abonamentowe, sieciowe i okresowe oraz międzynarodowe wydane do lub od stacji Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, jak również oferty specjalne PKP Intercity, czyli bilety weekendowe, bilety podróżnika, ICKarnet oraz bilety zakodowane na Polish Pass.

Jak przypomniała rzeczniczka, osoby z biletami wstępu na mecze Euro2012, które odbywać się będą na Stadionie Narodowym, będą mogły nieodpłatnie pojechać pociągiem PKP Intercity po Warszawie od godz. 00.00 w dniu meczu do godz. 12.00 następnego dnia.

Do bezpłatnych przejazdów uprawnione będą również osoby z akredytacjami UEFA ważnymi w Warszawie, wolontariusze miast gospodarzy Euro2012 działający na terenie stolicy oraz dziennikarze posiadający akredytację m.st. Warszawy.

dxe10ox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxe10ox