Trwa ładowanie...
dgcrqlr

Stopy proc. NBP w lipcu bez zmian - Lloyds (opinia)

29.06. Warszawa (PAP) - Rada Polityki Pieniężnej na lipcowym posiedzeniu nie zmieni stóp procentowych - prognozuje bank Lloyds. Zdaniem analityków banku, w razie znaczącego...

Share
dgcrqlr

29.06. Warszawa (PAP) - Rada Polityki Pieniężnej na lipcowym posiedzeniu nie zmieni stóp procentowych - prognozuje bank Lloyds. Zdaniem analityków banku, w razie znaczącego osłabienia złotego, możliwe jest podniesienie stóp procentowych.

"Mimo że RPP pozostawiła otwartą furtkę dla kolejnej podwyżki stóp procentowych, jednak uważamy, że seria słabych danych ekonomicznych, szczególnie z Niemiec, zadecyduje o pozostawieniu stopy referencyjnej w wysokości 4,75 proc. na przyszłotygodniowym posiedzeniu RPP. CPI również przyjął trend spadkowy, wzmocniony obniżającymi się cenami ropy i słabnącym wpływem podniesienia VAT w zeszłym roku" - napisano w cotygodniowym raporcie dotyczącym rynków wschodzących.

"Jednakże, biorąc pod uwagę wysoki stopień zadłużenia Polski u zagranicznych inwestorów, jeśli złoty miałby się znacząco osłabić, przewidujemy, że może dojść do dalszego podnoszenia stóp" - dodano.

RPP ogłosi swoją decyzję w środę, 4 lipca. (PAP)

mj/ osz/

dgcrqlr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgcrqlr
dgcrqlr