Trwa ładowanie...
d3dhit4
06-10-2016 11:41

Strabag ma umowę z ZDW w Gdańsku dot. drogi nr 226 za ok. 31 mln zł netto

Warszawa, 06.10.2016 (ISBnews) - Strabag podpisał umowę z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku na rozbudowę do wyższej klasy drogi wojewódzkiej nr 226 pomiędzy Węzłem "Rusocin autostrady A1 - Pruszcz Gdański i Pruszcz Gdański-Przejazdowo. Realizacja inwestycji będzie kosztować ok. 31mln netto, poinformowała firma. Droga ma być oddana do użytku latem 2018 r.

Share
d3dhit4

"Inwestycja przewiduje podniesienie klasy drogi wojewódzkiej do klasy G, czyli głównej i poprawę bezpieczeństwa panujących na niej warunków drogowych. Jezdnie zostaną poszerzone do 7 m szerokości z obustronnymi poboczami i dostosowane do prędkości poruszania się pojazdów poza terenem zabudowanym do 50-90 km/h" - czytamy w komunikacie.

W ramach umowy powstanie droga klasy G o długości około 9,3 km.

"Inwestycja została podzielona na dwa odcinki. Pierwszy o długości 2 km, obejmie drogę od węzła ?Rusocin" autostrady A1 w ciągu ul. Zastawnej w Pruszczu Gdańskim do skrzyżowania z drogą krajową nr 91. Drugi o długości 7,3 km będzie biegł od skrzyżowania z ul. Przemysłową w Pruszczu gdańskim, czyli tzw. Obwodnicą Pruszcza Gdańskiego do węzła ?Gdańsk Wschód" Południowej Obwodnicy Gdańska. Rozbudowywana droga przebiegała będzie przez gminy Pruszcz Gdański (odcinek 1) oraz miejscowości Rokitnica, Mokry Dwór, Wiślina i Dziewięć Włók (odcinek 2)" - podano w materiale.
"Strabag będzie prowadził prace w systemie 'projektuj i buduj'. To oznacza, że od dnia podpisania umowy przez okres zimy br. i wiosny 2017 roku zakres prac będzie obejmował dokumentację projektową. Następnie po uzyskaniu decyzji ZRID rozpoczną się prace budowlane w terenie, które zakończą się w czerwcu 2018 roku. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie drogi powinno nastąpić do sierpnia" - czytamy dalej.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 226 jest współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Grupa Strabag działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ok. 5 tys. pracowników, jej roczne obroty wynoszą ponad 900 mln euro.

(ISBnews)

d3dhit4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dhit4
d3dhit4