Trwa ładowanie...
d19lvjp

SWAP akcji Asseco CE na akcje Asseco Poland spodziewany do końca października

17.08. Warszawa (PAP) - Zgoda słowackiego urzędu antymonopolowego, potrzebna do zrealizowania SWAP-a akcji Asseco Central Europe na akcje Asseco Poland, spodziewana jest do końca...

d19lvjp
d19lvjp

17.08. Warszawa (PAP) - Zgoda słowackiego urzędu antymonopolowego, potrzebna do zrealizowania SWAP-a akcji Asseco Central Europe na akcje Asseco Poland, spodziewana jest do końca września, następnie potrzebna będzie akceptacja prospektu Asseco Poland przez KNF, a finalizacja całej transakcji oczekiwana jest do końca października - poinformował Jozef Kein, prezes Asseco CE.

"Słowacki urząd antymonopolowy powinien podjął decyzję w sprawie zgody na koncentrację we wrześniu. Następnie spodziewane jest zatwierdzenie prospektu Asseco Poland przez KNF. SWAP akcji Asseco Central Europe na akcje Asseco Poland powinien zostać sfinalizowany do końca października" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Klein.

Dodał, że deklarację zamiany swoich akcji na walory Asseco Poland zgłosili już akcjonariusze reprezentujący około 95 proc. kapitału.

Kwietniowe walne zgromadzenie Asseco Poland podjęło uchwałę w sprawie emisji od 5.680.000 do 6.095.238 akcji serii K, które zostaną zaoferowane akcjonariuszom Asseco Central Europe. Parytet wymiany został ustalony na 2,1 akcji Asseco Central Europe za jedną akcję Asseco Poland.

Akcje nowej emisji s. K będą skierowane do akcjonariuszy Asseco Central Europe w drodze publicznej oferty, która dojdzie do skutku, jeśli Asseco osiągnie łącznie blisko 96 proc. akcji w tej spółce. Asseco nie chce połączyć się z przejmowaną spółką, ma ona funkcjonować jako odrębny podmiot. (PAP)

gsu/ ana/

d19lvjp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19lvjp