Sygnity oddaje kolejny etap e‑Podatków: Kanał Masowy dla Organów Rentowych

Warszawa, 01.02.2016 (ISBnews) - Do listy wykonanych dla Ministerstwa Finansów w ramach kontraktu e-Podatki produktów Sygnity dodało kolejny - Kanał Masowy dla Organów Rentowych (KMdOR), umożliwiający automatyczne przesyłanie informacji do administracji podatkowej przez organy rentowe, podała spółka.

01.02.2016 | aktual.: 15.10.2016 18:32

"Kanał Masowy dla Organów Rentowych obsługuje formularze rocznego zeznania podatkowego (PIT-40A/11A), które przesyłane są do urzędów skarbowych z organów rentowych, m.in.: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ZUS, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego KRUS czy Wojskowego Biura Emerytalnego. Dzięki temu, administracja podatkowa otrzymuje kolejne cyfrowe dane o podatnikach, a co za tym idzie udoskonala usługę PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PIT-37 uzupełniając za podatnika kolejne rubryki informacjami z formularzy PIT40-A/11A" - czytamy w komunikacie.

"Wprowadzenie w 2015 roku rewolucyjnej usługi PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego było poważnym krokiem ku zmianie podejścia do obsługi podatnika przez polską administrację podatkową. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku pracodawcy po raz pierwszy mieli obowiązek wysłać PIT-11 do urzędu skarbowego w wersji elektronicznej, a konsekwencją tego działania jest właśnie usługa PFR, która pobiera dane z przesłanych formularzy i wypełnia je automatycznie" - powiedział wiceprezes Roman Durka, cytowany w komunikacie.

Od początku roku podatnicy mogą też logować się do swojego konta podatnika przez Portal Podatkowy, gdzie w pełni zdalnie mają możliwość obsługiwać swoje zobowiązania i korespondencje z urzędem w zakresie trzech podatków - PCC, SD i KP. Jest to możliwe dzięki wdrożeniu przez Sygnity we wszystkich 400 urzędach skarbowych w Polsce nowego systemu poboru podatków, podano również.

Na początku stycznia z sukcesem wdrożono pakiet funkcjonalności modułu Mandaty - rozwiązanie umożliwiające wprowadzanie informacji o mandatach i grzywnach przez organ do tego uprawniony, przyjmowanie płatności za mandaty od ukaranych oraz dystrybucje stosownej kwoty do budżetu państwa - zapewniając resortowi finansów obsługę wierzycielską zobowiązań wynikających z nakładania mandatów karnych.

Z kolei 20 stycznia Sygnity uruchomiło, na oddanym na koniec roku koncie podatnika na Portalu Podatkowym, opcję rejestracji z uwierzytelnianiem profilem zaufanym ePUAP, co w stosunku do dotychczasowej funkcjonalności, rejestracji konta z uwierzytelnianiem za pomocą podpisu kwalifikowanego, znacząco poszerza jego dostępność.

"Niejednokrotnie już wspominałem o ważności i wyjątkowości kontraktu e-Podatki. Od blisko trzech lat współtworzymy ogromny, wielopoziomowy i w dużej mierze unikalny system informatyczny, który ma usprawnić działanie polskich urzędów skarbowych, zautomatyzować wymianę danych z innymi organami publicznymi oraz ułatwić dostęp do informacji umożliwiając Polakom bezpośredni kontakt z administracją podatkową" - powiedział prezes Janusz R. Guy, cytowany w komunikacie.

Od sierpnia 2015 r. dzięki systemowi podatnicy zarejestrowali blisko 0,5 mln pism w izbach skarbowych i urzędach skarbowych, a w tym miesiącu e-Podatki przyjmują nawet do 65 tys. deklaracji tygodniowo.

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT. W roku finansowym 2014/2015 (1 października 2014 - 30 września 2015) skonsolidowane przychody spółki wyniosły 429,3 mln zł.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)