Trwa ładowanie...
d2uv09f

Sygnity oddaje kolejny etap e-Podatków: Kanał Masowy dla Organów Rentowych

Warszawa, 01.02.2016 (ISBnews) - Do listy wykonanych dla Ministerstwa Finansów w ramach kontraktu e-Podatki produktów Sygnity dodało kolejny - Kanał Masowy dla Organów Rentowych (KMdOR), umożliwiający automatyczne przesyłanie informacji do administracji podatkowej przez organy rentowe, podała spółka.

Share
d2uv09f

"Kanał Masowy dla Organów Rentowych obsługuje formularze rocznego zeznania podatkowego (PIT-40A/11A), które przesyłane są do urzędów skarbowych z organów rentowych, m.in.: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ZUS, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego KRUS czy Wojskowego Biura Emerytalnego. Dzięki temu, administracja podatkowa otrzymuje kolejne cyfrowe dane o podatnikach, a co za tym idzie udoskonala usługę PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PIT-37 uzupełniając za podatnika kolejne rubryki informacjami z formularzy PIT40-A/11A" - czytamy w komunikacie.

"Wprowadzenie w 2015 roku rewolucyjnej usługi PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego było poważnym krokiem ku zmianie podejścia do obsługi podatnika przez polską administrację podatkową. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku pracodawcy po raz pierwszy mieli obowiązek wysłać PIT-11 do urzędu skarbowego w wersji elektronicznej, a konsekwencją tego działania jest właśnie usługa PFR, która pobiera dane z przesłanych formularzy i wypełnia je automatycznie" - powiedział wiceprezes Roman Durka, cytowany w komunikacie.

Od początku roku podatnicy mogą też logować się do swojego konta podatnika przez Portal Podatkowy, gdzie w pełni zdalnie mają możliwość obsługiwać swoje zobowiązania i korespondencje z urzędem w zakresie trzech podatków - PCC, SD i KP. Jest to możliwe dzięki wdrożeniu przez Sygnity we wszystkich 400 urzędach skarbowych w Polsce nowego systemu poboru podatków, podano również.

Na początku stycznia z sukcesem wdrożono pakiet funkcjonalności modułu Mandaty - rozwiązanie umożliwiające wprowadzanie informacji o mandatach i grzywnach przez organ do tego uprawniony, przyjmowanie płatności za mandaty od ukaranych oraz dystrybucje stosownej kwoty do budżetu państwa - zapewniając resortowi finansów obsługę wierzycielską zobowiązań wynikających z nakładania mandatów karnych.

d2uv09f

Z kolei 20 stycznia Sygnity uruchomiło, na oddanym na koniec roku koncie podatnika na Portalu Podatkowym, opcję rejestracji z uwierzytelnianiem profilem zaufanym ePUAP, co w stosunku do dotychczasowej funkcjonalności, rejestracji konta z uwierzytelnianiem za pomocą podpisu kwalifikowanego, znacząco poszerza jego dostępność.

"Niejednokrotnie już wspominałem o ważności i wyjątkowości kontraktu e-Podatki. Od blisko trzech lat współtworzymy ogromny, wielopoziomowy i w dużej mierze unikalny system informatyczny, który ma usprawnić działanie polskich urzędów skarbowych, zautomatyzować wymianę danych z innymi organami publicznymi oraz ułatwić dostęp do informacji umożliwiając Polakom bezpośredni kontakt z administracją podatkową" - powiedział prezes Janusz R. Guy, cytowany w komunikacie.

Od sierpnia 2015 r. dzięki systemowi podatnicy zarejestrowali blisko 0,5 mln pism w izbach skarbowych i urzędach skarbowych, a w tym miesiącu e-Podatki przyjmują nawet do 65 tys. deklaracji tygodniowo.

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT. W roku finansowym 2014/2015 (1 października 2014 - 30 września 2015) skonsolidowane przychody spółki wyniosły 429,3 mln zł.

(ISBnews)

d2uv09f

Podziel się opinią

Share
d2uv09f
d2uv09f