Trwa ładowanie...
d3d7qcn

Synthos nie będzie dokonywał zmian ceny ani warunków wezwania na Puławy (opis)

16.07. Warszawa (PAP) - Synthos akceptuje nową strategię Skarbu Państwa dla sektora chemicznego i nie będzie dokonywał zmian ceny ani warunków wezwania na Puławy. Spółka uważa, że...

Share
d3d7qcn

16.07. Warszawa (PAP) - Synthos akceptuje nową strategię Skarbu Państwa dla sektora chemicznego i nie będzie dokonywał zmian ceny ani warunków wezwania na Puławy. Spółka uważa, że jej potencjał w zakresie konsolidacji branży chemicznej w Polsce nie został jeszcze wyczerpany - poinformował Synthos w komunikacie prasowym.

"Synthos ogłosił wezwanie na ZAP, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Skarbu Państwa. Wobec obrania nowego kierunku w strategii dla polskiej chemii przez Skarb Państwa, szanujemy dokonany wybór i mamy nadzieję, że podjęte decyzje przyniosą spodziewane efekty. Synthos nie będzie zatem dokonywał żadnych zmian ceny ani warunków w ogłoszonym wezwaniu" - podano w komunikacie.

"Wierzymy, że potencjał Synthosa w zakresie konsolidacji branży chemicznej w Polsce nie został jeszcze wyczerpany" - dodano.

Synthos 18 czerwca wezwał do sprzedaży 19.115.000 akcji, czyli 100 proc., Zakładów Azotowych Puławy, oferując cenę 102,5 zł za akcję do 20 lipca i 98,77 zł za akcję od 21 lipca. Zapisy będą przyjmowane od 9 lipca do 7 sierpnia 2012 r.

d3d7qcn

Z kolei 13 lipca ZA Tarnów wezwały do sprzedaży 6.116.800 akcji ZA Puławy po 110 zł za akcję. W wezwaniu podano, że w przypadku jego dojścia do skutku Tarnów planuje zaoferować akcjonariuszom Puław akcje nowej emisji, w wyniku czego będzie mógł zwiększyć udział w akcjonariacie Puław do 100 proc. głosów na WZ.

Udział w wezwaniu Tarnowa zapowiedział Skarb Państwa, który posiada ponad 50 proc. akcji Puław. (PAP)

kuc/ jtt/

d3d7qcn

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d7qcn
d3d7qcn