Trwa ładowanie...
d38avpb

Synthos w najbliższych dwóch latach chce przeznaczyć 1 mld zł na inwestycje

04.03. Warszawa (PAP) - Synthos w ciągu najbliższych dwóch lat chce przeznaczyć 1 mld zł na inwestycje. Program zakłada przede wszystkim kontynuację budowy instalacji nowoczesnych...

Share
d38avpb

04.03. Warszawa (PAP) - Synthos w ciągu najbliższych dwóch lat chce przeznaczyć 1 mld zł na inwestycje. Program zakłada przede wszystkim kontynuację budowy instalacji nowoczesnych kauczuków SSBR w zakładzie w Oświęcimiu - poinformował w liście do akcjonariuszy Tomasz Kalwat, prezes Synthosa.

"Dostrzegając potencjalne zagrożenia grupa Synthos realizuje program inwestycyjny oraz pracuje nad nowymi projektami, możliwie mało wrażliwymi na krótkookresowe wahania koniunktury, a wykorzystującymi potencjał rynków w obszarach, w których grupa ma kluczowe kompetencje. Synthos przygotował program inwestycyjny dla zakładów w czeskich Kralupach i w Oświęcimiu. Nakłady inwestycyjne w ciągu najbliższych dwóch lat szacowane są na kwotę ok. 1 mld zł" - napisano w liście prezesa.

"Program przede wszystkim zakłada kontynuację budowy instalacji nowoczesnych kauczuków SSBR w zakładzie w Oświęcimiu. Znaczące nakłady zostaną przeznaczone na modernizację mocy wytwórczych w energetyce" - dodano.

Prezes Kalwat precyzuje, że planowana modernizacja w zakładzie w Oświęcimiu związana będzie m.in. z dostosowaniem do nowych wymagań emisyjnych, które wejdą w życie od 2016 roku.

Program inwestycyjny Synthosa uwzględnia też nakłady przeznaczone na prace badawczo-rozwojowe w zakresie nowych, innowacyjnych produktów. (PAP)

kam/

d38avpb

Podziel się opinią

Share
d38avpb
d38avpb