Trwa ładowanie...
d1t28pa

Szczecin/Ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt z budżetu obywatelskiego

Kompleks rekreacyjny i ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt - to niektóre z przedsięwzięć w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, które mieszkańcy miasta wybrali w głosowaniu do realizacji. W piątek szczecinianie poznali zwycięskie inwestycje.

Share
d1t28pa

W tegorocznej odsłonie budżetu obywatelskiego wybrano do realizacji 13 przedsięwzięć. Projekty podzielone były na ogólnomiejskie, dzielnicowe duże i dzielnicowe małe. Do zagospodarowania było 7 mln zł.

Spośród przedsięwzięć ogólnomiejskich mieszkańcy wybrali projekt budowy kompleksu rekreacyjnego w Puszczy Bukowej z boiskiem do tenisa ziemnego, dwoma boiskami do badmintona i bieżnią.

Z kolei, wśród dużych przedsięwzięć dzielnicowych wygrały: ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt i azyl na Prawobrzeżu, w północnej części miasta sensoryczny ogród zabaw, naprawa chodników w Śródmieściu, a w zachodniej części - budowa boiska wielofunkcyjnego.

Miasto zrealizuje także w dzielnicach osiem małych projektów, a wśród nich m.in. dodatkowe stacje roweru miejskiego, rewitalizację parku i ogród różany.

d1t28pa

W tym roku w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zagłosowało nieco ponad 34 tys. mieszkańców, oddając prawie 95 tys. głosów. Szczecinianie wybierali ze 122 zgłoszonych projektów.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek powiedział dziennikarzom w piątek krótko po ogłoszeniu wyników, że chciałby, aby budżet obywatelski w przyszłości był stałym elementem budżetu miasta.

Miasto poinformowało także, że w związku z wysyłanymi SMS-ami, zachęcającymi do wybierania rozbudowy systemu roweru miejskiego wstrzymuje realizację tych projektów. SMS-y miała wysyłać firma Nextbike, która rozbudowywała w ubiegłym roku funkcjonujący w Szczecinie system roweru miejskiego.

Szczecinianie zadecydowali już po raz czwarty, na co przeznaczyć pieniądze z budżetu obywatelskiego.

Trzecia edycja dysponowała pulą 6 mln zł, z których sfinansowano m.in. rozbudowę Szczecińskiego Roweru Miejskiego. W poprzedniej mieszkańcy najwięcej głosów oddali na rozbudowę i modernizację schroniska dla zwierząt, a także stworzenie 20 nowych ścieżek rowerowych. Pula budżetu wyniosła wtedy 5 mln zł.

d1t28pa

Podziel się opinią

Share
d1t28pa
d1t28pa