Trwa ładowanie...
d4em4ym

Szef BBN rozmawiał o szczegółach porozumienia między Izraelem i Hamasem (komunikat)

...

d4em4ym

21.11. Warszawa - BBN informuje:

Godzinę po wejściu w życie porozumienia o zawieszeniu ognia między Izraelem i Hamasem Szef BBN Stanisław Koziej rozmawiał telefonicznie z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Państwa Izrael gen. Jaakowem Amidrorem. Rozmowa odbyła się z inicjatywy strony izraelskiej. Gen. J. Amidror poinformował o szczegółach porozumienia i stwierdził, że jeśli ataki rakietowe ze Strefy Gazy się nie powtórzą, będzie szansa na wynegocjowanie szczegółowych rozwiązań, interesujących obie strony.

Szef BBN Stanisław Koziej ocenił rozmowę telefoniczną jako wyraz dobrych relacji tak między Polską i Izraelem, jak między sekretariatami rad bezpieczeństwa. Następnie wyraził uznanie dla rozważnej i adekwatnej dotychczas strategii Izraela.

"W Polsce dobrze przyjmujemy wstrzemięźliwość działań Izraela, który nie dopuścił do eskalacji konfliktu na masową skalę - czego obawialiśmy się podczas naszej poprzedniej rozmowy" - podkreślił Szef BBN. Stanisław Koziej wyraził także nadzieję, że porozumienie będzie krokiem w kierunku trwałego rozwiązania, które umożliwi Izraelczykom i Palestyńczykom pokojowe współistnienie.

Na zakończenie rozmówcy zgodnie wyrazili uznanie dla dyplomatycznego pośrednictwa Egiptu i USA.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ sewa/

d4em4ym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4em4ym