Trwa ładowanie...
d3uenym
Gospodarka

Szef MFW: najgorsza faza kryzysu jeszcze nie minęła

Najgorsza faza globalnego kryzysu ekonomicznego jeszcze nie minęła, ale istnieją oznaki, że świat zaczął się wydobywać z recesji - oświadczył dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Dominique Strauss-Kahn.
Share
Dominique Strauss-Kahn
Dominique Strauss-KahnŹródło: PAP/EPA, Fot: SALVATORE DI NOLFI
d3uenym

Składając wizytę w Kazachstanie powiedział, iż w znacznej mierze zgadza się z przedstawionym w trakcie weekendu przez ministrów finansów państw G8 poglądem, że gospodarka światowa wykazuje zachęcające oznaki stabilizcaji. Jednocześnie zaapelował o ostrożność w ocenianiu globalnej sytuacji ekonomicznej.

_ Ich (G8) stanowisko jest takie, że powinniśmy zacząć dostrzegać pewne zachęcające oznaki, tym niemniej musimy być ostrożni. Znaczna część najgorszego jeszcze nie jest za nami _ - powiedział Strauss-Kahn na początku rozmów z kazachskim premierem Karimem Masimowem.

_ Spodziewamy się, jako MFW, poprawy na początku 2010 roku. Rok 2009 już mamy, wiemy, że jest to zły rok. W skali globalnej wzrost wyniesie minus 1,3 (procent), co jest pierwszym wzrostem ujemnym od czasu Wielkiego Kryzysu. Rok 2010 może być lepszy i oczekujemy poprawy w pierwszej połowie 2010 roku _- dodał szef MFW.

d3uenym

Podziel się opinią

Share
d3uenym
d3uenym