Trwa ładowanie...
d1o2uku

Szef Nissana: Brexit nie wpłynie na inwestycje Nissana

Nissan nie zmieni planów dotyczących inwestycji w Wielkiej Brytanii w związku z Brexitem - powiedział w czwartek prezes i dyrektor generalny Nissan Motor Co. Carlos Ghosn. Dodał, że koncern będzie uważnie obserwował handlowe skutki wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Share
d1o2uku

"Koncern nie zmieni swych planów inwestycyjnych związanych z rynkiem brytyjskim. Będziemy trzymać się przyjętych założeń i uważnie obserwować wpływ Brexitu na handel w branży motoryzacyjnej" - powiedział, cytowany przez agencję Kyodo, szef koncernu motoryzacyjnego Nissan Motor Co. Carlos Ghosn na spotkaniu w Tokio.

Jak przypomina Kyodo, z ponad 480 tysięcy aut wytwarzanych przez japoński koncern w Wielkiej Brytanii blisko 80 proc. eksportowane jest do krajów kontynentu europejskiego i na inne rynki.

Carlos Ghosn, który w sobotę ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego koncernu, lecz zachowa funkcję prezesa, odniósł się też do planów amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa dotyczących renegocjacji umów Północnoamerykańskiego Układu Wolnego Handlu (NAFTA). Ghosn ocenił, że taka decyzja może mieć niekorzystne skutki handlowe, jednak jak podkreślił, jego firma "potrafi w sposób elastyczny reagować na zamiany zachodzące w otoczeniu biznesowym".

d1o2uku

Podziel się opinią

Share
d1o2uku
d1o2uku