Trwa ładowanie...
du4oimj
lotek

"Szóstka" nie padła. Pula w Lotto rośnie

Podczas ostatniego losowania 24 maja nie padła najwyższa wygrana. Pula wzrosła i w świąteczny czwartek 26 maja do zgarnięcia będzie już 20 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Szóstka" nie padła. Pula w Lotto rośnie
(Fot: Pixabay.com/Domena publiczna)
du4oimj

Jest to mniej niż rekordowa wygrana, jaka padła na początku maja po kumulacji, w której trzech graczy zgarnęło po 19 268 238,40 złotych. Szczęśliwe losy zostały kupione w kolekturach w Krakowie, Sosnowcu oraz w Zamościu.

Na razie rekord należy do gracza z Ziębic na Dolnym Śląsku, który w ubiegłym roku trafił "szóstkę" w kumulacji i zgarnął ponad 35 milionów złotych.

Zobacz: W tych miastach najczęściej padają rekordowe wygrane

du4oimj

W Krakowie szczęście graczowi przyniósł punkt Lotto przy ul. Skotnickiej 78. To jedyny Lottomilioner, który zagrał typując własne liczby. Pozostali całkowicie zdali się na swoje szczęście i zagrali na chybił trafił. Kraków ma już 41 Lottomilionerów. Miejscowy rekord wysokości wygranej padł 29 maja 2012 roku - 23 472 358,40 zł.

Z kolei w Sosnowcu fortuna uśmiechnęła się do osoby, która zagrała w kolekturze przy ul. Zuzanny 20. Wśród kupionych przez nią zakładów znalazł się ten, który jest wart ponad 19 mln zł. Od 1996 roku w Sosnowcu padło łącznie osiem "szóstek” wartych co najmniej milion złotych. Najwyższa właśnie w sobotę.

Natomiast w Zamościu osobie grającej w tym mieście przyniosła szczęście kolektura przy ul. Bazyliańskiej 2. Od soboty Zamość ma czterech Lottomilionerów. Miejscowy rekord wysokości wygranej podobnie jak w Sosnowcu - należy do osoby, która wygrała w sobotę ponad 19 mln zł.
Część wygranej oddasz skarbówce

Warto pamiętać, że szczęśliwiec zawsze musi podzielić się częścią wygranej ze skarbówką. Od nagród powyżej 2280 zł należy opłacić podatek w wysokości 10 procent. W przypadku głównej nagrody (gdyby 60 mln zł wygrała jedna osoba) będzie to aż 6 mln zł podatku!

du4oimj

Co można zrobić za tak dużą wygraną? Można kupić domy, jachty i luksusowe samochody. Pieniądze wystarczają jednak np. na wybudowanie 1,3 km autostrady w Polsce. Gdyby wygrany chciał sponsorować drogi u naszych zachodnich sąsiadów, to mógłby w Niemczech mieć na własność 1,55 km autostrady. Ewentualnie za taką kwotę można wybudować 0,028 Stadionu Narodowego.

Losowania Lotto i Lotto Plus odbywają się trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Zwykle można je oglądać o godz. 21.40 w Studiu LOTTO na antenie TVP Info oraz w internecie na stronie lotto.pl.

du4oimj

Podziel się opinią

Share

du4oimj

du4oimj