Trwa ładowanie...
d2g5wbz

Szydło: mieszkania powstaną na gruntach Skarbu Państwa (krótka2)

Najważniejszym filarem programu mieszkanie plus ma być utworzenie Narodowego Funduszu Mieszkaniowego, dzięki któremu mieszkania będą tańsze - powiedziała w piątek premier Beata Szydło, prezentując rządowy program mieszkanie plus.

Share
d2g5wbz

"To pierwszy kompleksowy program rozwiązujący problemy mieszkaniowe Polaków" - powiedziała Szydło na konferencji w KPRM. "To nie jest teoretyczny zapis, tylko realny projekt, który będziemy już rozpoczynać w tym roku i na końcu tego projektu są mieszkania, w których zamieszkają Polacy" - dodała.

Najważniejszym filarem programu ma być utworzenie Narodowego Funduszu Mieszkaniowego. "To będzie fundusz, który będzie przekazywał grunty Skarbu Państwa, dzięki temu mieszkania budowane na tych gruntach będą tańsze" - dodała.

"To będą mieszkania, które w założeniu będą na wynajem i zakładamy, że koszt wynajmu tego mieszkania wyniesie od 10 do 20 zł za metr kwadratowy. Ten wynajem będzie z możliwością dojścia do własności" - podała Szydło.

"Preferowane będą rodziny wielodzietne, jaka będzie liczba dzieci, taka będzie przyznawana punktacja. Będą brane oczywiście pod uwagę dochody, ale to będzie tylko i wyłącznie wpływało na okres oczekiwania na mieszkanie" - dodała.

d2g5wbz

Podziel się opinią

Share
d2g5wbz
d2g5wbz