Trwa ładowanie...
d272dlz
29-09-2016 13:20

Szydło: nie będziemy dzielić ministerstwa infrastruktury i budownictwa (krótka8)

Nie będziemy dzielić ministerstwa infrastruktury i budownictwa; ta struktura pozostaje niezmienna - poinformowała w czwartek na konferencji prasowej premier Beata Szydło.

d272dlz
d272dlz

"Trzeba to bardzo wyraźnie powiedzieć, bo krążyły na ten temat informacje, że będziemy dzielić ministerstwo infrastruktury i budownictwa. Nie będziemy dzielić. Jest minister Andrzej Adamczyk, który kieruje ministerstwem infrastruktury i budownictwa, i ta struktura zostaje niezmienna" - powiedziała premier Szydło.

Podkreśliła, że wicepremier Mateusz Morawiecki koordynuje wszystkie resorty gospodarcze. "Natomiast wszystkie poszczególne resorty mają swoich ministrów i oni oczywiście mają realizować zadania i mają w tym Komitecie Ekonomicznym Rady Ministrów, który powstał, współpracować; wspólnie, razem, po to, żeby plan (Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju - PAP), który przyjęliśmy, był realizowany" - powiedziała premier.

Do wyborów szliśmy z takim założeniem, że chcemy znieść Polskę resortową(...)w związku z tym właśnie Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów i silny wicepremier koordynujący ministerstwa gospodarcze ma zadanie doprowadzić do tego, żeby wszystkie zadania, a wiele infrastrukturalnych zadań jest międzyresortowych, skoordynować i realizować - powiedziała Szydło.

d272dlz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d272dlz