Trwa ładowanie...
d47yms7

Szydło: Polska będzie się szybko rozwijać, a Polacy będą bezpieczni (krótka2)

Doprowadzimy do tego, by Polska się szybko rozwijała, polskie rodziny czuły się bezpiecznie, a polski przemysł konkurował na światowych rynkach - mówiła we wtorek w Sejmie premier Beata Szydło. Jak dodała, projekt budżetu na 2016 r. to "pierwszy krok w tę stronę".

Share
d47yms7

"Przeprowadzimy te wszystkie reformy, które zapowiedzieliśmy, ponieważ jesteśmy konsekwentni. W przeciwieństwie do was, my mówimy +da się+ wtedy, kiedy wy mówicie +nie da się+. A mówicie +nie da się+, bo widzicie tylko i wyłącznie interes polityczny" - mówiła szefowa rządu, zwracając się do opozycji podczas pierwszego czytania projektu budżetu na 2016 r.

Oceniła, że Polska potrzebuje licznych reform, a państwo naprawy. "Trzeba naprawić to, co przez osiem lat zepsuliście. Dzisiaj Polska potrzebuje szybszego wzrostu, Polacy muszą więcej zarabiać. Polskie rodziny muszą mieć wsparcie. Trzeba odbudować polski przemysł, to, co przez osiem lat zostało zaniechane, a wcześniej rozsprzedane" - mówiła.

Zapewniła, że rząd będzie konsekwentnie realizował ten program, do którego się zobowiązał. "Nie będziemy go realizować pod dyktando posłów Platformy czy Nowoczesnej. Będziemy go realizować pod dyktando obywateli, bo oni dali nam mandat do jego realizacji" - zaznaczyła.

d47yms7

Zwracając się do opozycji, premier powiedziała: "Jeżeli ważny jest dla posłów opozycji los polskich obywateli, to ja zachęcam państwa do tego, żebyście pochylili sie nad tym budżetem, żebyście wskazali te programy, te projekty, które również uważacie, że są ważne dla polskiego rozwoju. Dyskutujmy o tym, a nie róbcie bez przerwy zamieszania politycznego i nie straszcie Polaków. Osiem lat straszyliście Prawem i Sprawiedliwością".

"Polacy mają już dosyć uprawiania polityki w ten sposób. Nie za to nam płacą, drodzy państwo, żebyśmy tutaj w parlamencie zajmowali się tylko i wyłącznie teatrem politycznym" - dodała.

Jak mówiła, rząd przeprowadzi zmiany, których potrzebuje Polska. "Doprowadzimy do tego, że Polska będzie się szybko rozwijała, że polskie rodziny będą czuły się bezpiecznie, że polski przemysł będzie przemysłem, który będzie konkurował na światowych rynkach, że będziemy dumni z polskiej marki, z polskiej produkcji, a polscy obywatele będą czuły się bezpieczni. (...) Budżet to pierwszy krok w tę stronę" - podsumowała szefowa rządu.

Projekt przyszłorocznego budżetu zakłada, że deficyt budżetowy nie przekroczy 54,7 mld zł; wzrost PKB wyniesie 3,8 proc.; średnioroczna inflacja - 1,7 proc.; a deficyt sektora finansów publicznych spadnie do 2,8 proc. PKB.

d47yms7

Podziel się opinią

Share
d47yms7
d47yms7