Trwa ładowanie...
d2374er

Szydło: Trwają prace nad ustawą znoszącą podatek miedziowy

Warszawa, 22.12.2015 (ISBnews) - Rząd pracuje nad projektem ustawy, która zniesie podatek od wydobycia niektórych kopalin (tzw. podatek miedziowy), poinformowała premier Beata Szydło.

Share
d2374er

"Myśmy deklarowali w kampanii wyborczej, że podatek miedziowy będzie zniesiony. Ja uważam, że powinien być zniesiony, dlatego że to jest rzeczywiście ewenement - wprowadzenie tego podatku w taki sposób przez poprzedni rząd" - powiedziała Szydło w wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Dodała, że już trwają prace nad odpowiednim projektem ustawy. Konieczne są jednak konsultacje ze stroną społeczną.

"Prace trwają, jest przygotowany projekt ustawy, natomiast musimy w tej chwili spotkać się przede wszystkim z przedstawicielami strony społecznej. Ja deklaruję takie spotkanie i będziemy o tym rozmawiać" - powiedziała premier.

d2374er

Szydło zaznaczyła też, że kwota rzędu 2 mld zł z podatku obciąża przede wszystkim jedną firmę - KGHM - która powinna mieć środki na inwestycje.

"Te 2 mld zł można znaleźć gdzie indziej" - podkreśliła premier.

W połowie grudnia szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk wskazywał, że podatek miedziowy może zostać zawieszony w 2016 r., jeśli wskazywać na to będzie sytuacja sektora i jeśli będzie pozwalał na to budżet Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami podatek miedziowy planowano zawiesić na lata 2016-2026. W budżecie na 2016 r. zapisane są jednak wpływy z tego podatku.
(ISBnews)

d2374er

Podziel się opinią

Share
d2374er
d2374er