Trwa ładowanie...
d37jzxn

Tajemnica bankowa do lamusa

To prawdziwy cios w posiadających rachunki w zagranicznych bankach. Najpóźniej do końca września 2017 r. co najmniej 66 krajów wymieniać się będzie informacjami o rachunkach o znacznej wartości, należących do osób fizycznych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tajemnica bankowa do lamusa
(Fotolia)
d37jzxn

Wynika to z opublikowanego właśnie nowego standardu OECD automatycznej wymiany w celach podatkowych informacji o rachunkach w instytucjach finansowych.

Zaakceptowało go już 66 krajów i ich terytoriów zależnych, w tym wszystkie należące do OECD. W tym gronie znalazły się także m.in.: Szwajcaria, Liechtenstein i Singapur, czyli państwa przyciągające kapitał zagraniczny właśnie dzięki rozwiniętej tajemnicy bankowej. Do dziś ponad 40 krajów, w tym Polska, zobowiązało się do wdrożenia standardu OECD w określonym porządku.

Instytucje finansowe będą musiały raportować fiskusowi o każdym rodzaju dochodów inwestycyjnych - czytamy w gazecie.
<br< Organizacja spodziewa się, że liczba państw sygnatariuszy może wzrosnąć do ponad 120 państw do końca października 2014 r.

Nowy standard OECD jest odpowiedzią na amerykańską umowę FACTA, która zakłada, że instytucje finansowe na całym świecie będą przekazywać do USA informacje o środkach pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych amerykańskich podatników. Instytucjom, które nie dostosują się do tej umowy grozi nałożenie 30 proc. prewencyjnego podatku na przekazy z USA.

d37jzxn

Podziel się opinią

Share
d37jzxn
d37jzxn