Trwa ładowanie...

Tajemnica bankowa do lamusa

To prawdziwy cios w posiadających rachunki w zagranicznych bankach. Najpóźniej do końca września 2017 r. co najmniej 66 krajów wymieniać się będzie informacjami o rachunkach o znacznej wartości, należących do osób fizycznych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Tajemnica bankowa do lamusaŹródło: Fotolia
d4bhzqf
d4bhzqf

Wynika to z opublikowanego właśnie nowego standardu OECD automatycznej wymiany w celach podatkowych informacji o rachunkach w instytucjach finansowych.

Zaakceptowało go już 66 krajów i ich terytoriów zależnych, w tym wszystkie należące do OECD. W tym gronie znalazły się także m.in.: Szwajcaria, Liechtenstein i Singapur, czyli państwa przyciągające kapitał zagraniczny właśnie dzięki rozwiniętej tajemnicy bankowej. Do dziś ponad 40 krajów, w tym Polska, zobowiązało się do wdrożenia standardu OECD w określonym porządku.

Instytucje finansowe będą musiały raportować fiskusowi o każdym rodzaju dochodów inwestycyjnych - czytamy w gazecie.

Nowy standard OECD jest odpowiedzią na amerykańską umowę FACTA, która zakłada, że instytucje finansowe na całym świecie będą przekazywać do USA informacje o środkach pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych amerykańskich podatników. Instytucjom, które nie dostosują się do tej umowy grozi nałożenie 30 proc. prewencyjnego podatku na przekazy z USA.

d4bhzqf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bhzqf