Trwa ładowanie...

Tanie i pewne pożyczanie. Porównywarka, która sprawdzi wszystkie koszty, prowizje i odsetki

Kredyty i pożyczki stanowią szybki sposób na pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Aby zdecydować się na konkretną ofertę, powinnyśmy wiedzieć, ile dokładnie oddamy bankowi, oraz jakie warunki stawia przed nami umowa. Umożliwi nam to porównywarka ofert z kalkulatorem.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Tanie i pewne pożyczanie. Porównywarka, która sprawdzi wszystkie koszty, prowizje i odsetkiŹródło: Fotolia
d46c3p8
d46c3p8

Pożyczaj rozsądnie i nie daj się reklamom – warto porównać oferty

Poza łącznym kosztem pożyczki, liczbą rat i ich wysokością oraz kwotą, która wpływa na nasze konto, zależy nam na tym, aby oferta kredytu gotówkowego lub pożyczki była przejrzysta i uczciwa. Nietrudno pogubić się w gąszczu ofert, reklam i atrakcyjnych haseł, dlatego warto postawić na obiektywne rankingi kredytów lub porównywarki.

Rankingi i porównywarki kredytowe coraz pewniejsze

Aby określić, w jakim miejscu są najkorzystniejsze oferty, warto skorzystać z rankingów oraz z kalkulatorów kredytów. Dzięki temu możemy porównać oraz przeanalizować warunki, oraz określić, która z nich najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Praktyczne suwaki pomogą dopasować kwotę i czas spłaty do naszych bieżących potrzeb i możliwości.

Rankingi kredytowe pokazują nam, gdzie najtaniej lub korzystnie dla nas pożyczymy daną kwotę np. 10, 15 lub 20 tys. zł. Aktualne informacje są w nich zebrane w jednym miejscu i według przejrzystego schematu na przykładzie konkretnej kwoty, czyli tzw. przykładu reprezentatywnego. To duża pomoc, kiedy zależy nam np. na szybkiej decyzji, bez potrzeby wychodzenia z domu oraz w przypadku kredytu bez zaświadczeń, do którego potrzebny jest jedynie dowód osobisty.

d46c3p8

Porównywarka kredytów jest bardziej rozbudowana i pewniejsza, bo uwzględnia banki i oferty instytucji finansowych i uwzględnia np. zmienne oprocentowane kredytu w skali roku. Jeśli więc chcemy pożyczyć tę samą kwotę co powyżej, ale w dłuższym okresie spłaty, otrzymamy optymalną ofertę z dłuższym okresem kredytowania.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Tanio i szybko, ale przede wszystkim – pewnie

Pożyczanie on-line jest proste i powszechnie dostępne, mamy dostęp do tego rodzaju ofert już w większości placówek. Wybierasz kwotę oraz liczbę rat, a następnie obliczasz RRSO dla swojej pożyczki. Następnie dopełniasz formalności on-line lub dzwoni do ciebie konsultant. Porównywarka przed przekierowaniem w miejsce, gdzie zdecydowałeś się pożyczyć pieniądze, wyliczy warunki i zasugeruje kilka ofert. Wyboru dokonujesz samodzielnie, na podstawie kilku zróżnicowanych propozycji.

Czy takie pożyczanie jest bezpieczne?

Coraz bardziej popularne porównywarki kredytowe do niedawna pokazywały nam ofertę wyłącznie zwykłych banków, a nie uwzględniały pozostałych instytucji finansowych. Te ostatnie uchodziły za drogie i niepewne, ale z czasem zyskały zaufanie konsumentów tym, że chętniej udzielają kredytów osobom o nieregularnych dochodach. W różnych bankach maksymalna kwota kredytu gotówkowego może się różnić o kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale niektóre placówki oferują bezpłatną możliwość przedłużenia okresu kredytowania za opłatą lub za darmo. Inaczej też prezentuje się wysokość prowizji za udzielenie kredytu oraz wskaźnik RSO. Także tego rodzaju informacje możemy uwzględnić w obecnych porównywarkach, aby nasze pożyczanie było rozsądne i bezpieczne.

d46c3p8

Jeśli obawiasz się udostępniać prywatne informacje dotyczące twoich finansów w nowym miejscu – możesz być spokojny. Obecnie porównywarki kredytów i pożyczek posługują się tą samą, bezpieczną technologią, co banki.

WP.PL
Źródło: WP.PL
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d46c3p8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46c3p8