Trwa ładowanie...
d1epbeg

Tauron uważa za ostateczny termin obowiązywania oferty na budowę bloku w Jaworznie

28.02. Warszawa (PAP) - Prezes Tauronu Dariusz Lubera ocenia, że przedłużony właśnie kolejny raz termin obowiązywania oferty na budowę bloku w Jaworznie jest ostateczny, a spółka...

d1epbeg
d1epbeg

28.02. Warszawa (PAP) - Prezes Tauronu Dariusz Lubera ocenia, że przedłużony właśnie kolejny raz termin obowiązywania oferty na budowę bloku w Jaworznie jest ostateczny, a spółka zbliża się do zawarcia umowy ze zwycięskim konsorcjum.

"W ostatnich tygodniach nastąpiła intensyfikacja prac nad przygotowaniem dokumentów niezbędnych do podpisania kontraktu z konsorcjum Rafako - Mostostal Warszawa na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III. Biorąc pod uwagę zaawansowanie procesu uważam, że aktualny termin obowiązywania oferty można uznać za ostateczny i zdecydowanie zbliżamy się do wyznaczenia daty zawarcia umowy" - powiedział w komentarzu przesłanym PAP prezes Lubera.

Konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa przedłużyło do 30 kwietnia 2014 r. ważność oferty na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III. Konsorcjum przedłożyło także aneks do gwarancji bankowej wadialnej przedłużający okres ważności tej gwarancji do 30 kwietnia 2014 r.

W przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto. Ważność oferty zwycięskiego konsorcjum upływała pierwotnie z końcem lipca 2013 roku, ale była kilkukrotnie przedłużana. Spółki nie przedstawiły dostąd gwarancji bankowych.(PAP)

pel/ ana/

d1epbeg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1epbeg