Trwa ładowanie...
d1bacuy
17-01-2017 09:05

Tchórzewski: Polska zbuduje 5-6 bloków energetycznych za 45-50 mld zł

Warszawa, 17.01.2017 (ISBnews) - Polska będzie prowadzić program inwestycyjny w energetyce o wartości ok. 45-50 mld zł, w ramach którego powstanie co najmniej 5-6 bloków energetycznych w najbliższych latach, poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

d1bacuy

"Będziemy prowadzili program inwestycyjny w najbliższych latach, rozpoczniemy budowę jeszcze co najmniej 5-6 bloków energetycznych na kwotę około 45-50 mld zł" - powiedział Tchórzewski w TVP Info.

Wyjaśnił, że trwające już budowy oraz te, które zostaną rozpoczęte w niedalekiej przyszłości, nie będą objęte ograniczeniami wynikającymi z proponowanego przez Komisję Europejską tzw. pakietu zimowego.

Zdaniem ministra, środki na budowę nowych bloków zapewnione zostaną m.in. dzięki ograniczeniu wypłacania dywidend przez spółki energetyczne.

"My uważamy, że musi być wzrost majątku i bazujemy na tym, że będziemy mieli inwestorów, którzy będą chcieli utrzymać akcje w naszych spółkach, biorąc pod uwagę wzrost wartości, a nie doraźnie wypłaty" - powiedział.

"My jako Skarb Państwa nie będziemy akcji spółek sprzedawać" - dodał Tchórzewski.

(ISBnews)

d1bacuy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bacuy