Trwa ładowanie...

Tegoroczny wynik KGHM może przewyższyć rynkowe prognozy

Wynik KGHM w 2014 r. może być wyższy niż konsensus rynkowy - poinformował na czwartkowej konferencji wiceprezes miedziowej spółki Jarosław Romanowski, Dodał, że KGHM chce utrzymać poziom dywidendy z 2014 r. w kolejnych latach.

Tegoroczny wynik KGHM może przewyższyć rynkowe prognozyŹródło: KGHM, mat. prasowe
dsgtpr8
dsgtpr8

Wynik KGHM w 2014 r. może być wyższy niż konsensus rynkowy - poinformował na czwartkowej konferencji wiceprezes miedziowej spółki Jarosław Romanowski, Dodał, że KGHM chce utrzymać poziom dywidendy z 2014 r. w kolejnych latach.

- Już w marcu mówiliśmy, że to, co jest konsensusem rynkowym, może być traktowane jako dobry benchmark. Po I połowie roku jesteśmy powyżej oczekiwań. Myślę, że na koniec roku również będziemy mogli pozytywnie państwa zaskoczyć - powiedział Romanowski.

Konsensus rynkowy dla zysku netto KGHMKGHM (Zobacz notowania spółki ») w br. to obecnie około 2,26 mld zł. Po pierwszym półroczu jednostkowy zysk KGHMKGHM wyniósł 1,12 mld zł.

dsgtpr8

Romanowski wskazał też, że spółka będzie chciał utrzymać poziom dywidendy z 2014 roku w kolejnych latach. - Chcemy ten poziom dywidendy z roku obecnego utrzymać w kolejnych latach - mówił. Z zysku za 2013 rok KGHMKGHM wypłacił 5 zł dywidendy na akcję. W sumie na dywidendę trafi 1 mld zł z 3 mld 58 mln zł ubiegłorocznego zysku spółki. Wypłata pierwszej raty dywidendy ma nastąpić 18 sierpnia, a drugiej 18 listopada.

Wiceprezes miedziowej spółki poinformował ponadto, że KGHMKGHM liczy na przekroczenie zakładanych poziomów produkcji miedzi i srebra w tym roku.

- Szacujemy przekroczenie produkcji miedzi i srebra w stosunku do naszych planów. Myślimy, że o 4-5 tys. ton przekroczymy produkcję jeśli chodzi o miedź, a w srebrze o 55 ton. To powinno pomóc nam w osiągnięciu zakładanych wyników na koniec roku - podkreślił.

Założenia KGHMKGHM na 2014 rok to produkcja miedzi elektrolitycznej na poziomie 567,5 tys. ton i produkcja 1140 ton srebra.

dsgtpr8

W I półroczu 2014 r. w spółce odnotowano rdr zmniejszenie wolumenu sprzedaży miedzi o 8 proc. do 274,6 tys. ton. Spółka podała, że wynikało to głównie z powodu konieczności odbudowy zapasów oraz nieco niższej produkcji miedzi w I półroczu 2014 r. Wolumen sprzedaży srebra spadł w tym czasie o 4 proc. do 572,1 ton, z kolei sprzedaż złota wzrosła o 98 proc. do 800,5 kg. (PAP)

W środę późnym popołudniem spółka poinformowała, że jednostkowy zysk netto w drugim kwartale br. wyniósł 612 mln zł wobec 666 mln zł rok wcześniej. Wynik okazał się o ok. 6 proc. lepszy od oczekiwań analityków na poziomie 577 mln zł. Przychody ze sprzedaży wyniosły w tym czasie 3,93 mld zł wobec blisko 4,4 mld zł w II kwartale 2013 r. Analitycy spodziewali się 3,92 mld zł przychodów. Po I półroczu zysk netto spółki wyniósł 1,12 mld zł.

dsgtpr8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsgtpr8