Trwa ładowanie...
d3g4bic

Tele-Polska Holding zawiesza ofertę publiczną

...

Share
d3g4bic

17.03. Warszawa (PAP) - Tele-Polska HoldingTele-Polska Holding (Zobacz notowania spółki ») zawiesza ofertę publiczną akcji serii E z powodu niestabilnej sytuacji na rynku - podała spółka w komunikacie.

"Oferta została zawieszona z powodu znaczącej niestabilności na rynku kapitałowym, odwrotu inwestorów instytucjonalnych od małych i średnich spółek oraz wstrzymania przez nich decyzji inwestycyjnych, spowodowanych sytuacją polityczną w regionie, co ma bezpośrednie i negatywne przełożenie na możliwość uplasowania emisji akcji serii E w wymiarze oczekiwanym przez zarząd emitenta" - napisano w komunikacie.

Pod koniec lutego spółka wznowiła ofertę publiczną, związaną z przeniesieniem notowań na rynek główny GPW z NewConnect. Budowa księgi popytu w transzy dużych inwestorów trwała od 10 do 12 marca 2014. Zapisy na akcje w transzy małych inwestorów miały trwać od 13 do 17 marca, a w transzy dużych inwestorów od 14 do 18 marca.

d3g4bic

Cena emisyjna akcji serii E została ustalona na 2,15 zł, na dolnej granicy przedziału cenowego, który wynosił 2,15-2,99 zł.

W końcówce września 2013 roku Tele-Polska HoldingTele-Polska Holding informowała o rozpoczęciu oferty publicznej, obejmującej do 10 mln akcji nowej emisji. Potencjalne wpływy netto z emisji spółka szacowała wówczas na ok. 18,8 mln zł netto. W listopadzie 2013 roku, spółka zawiesiła jednak proces IPO, głównie ze względu na mające wówczas miejsce oferty publiczne PKP Cargo i Energi. (PAP)

pel/ ana/

d3g4bic

Podziel się opinią

Share
d3g4bic
d3g4bic