Trwa ładowanie...

Ten kraj narzeka na brak uchodźców. Dla nich to wielki problem

Puste łóżko to ogromny wydatek. Ten kraj nie może sobie pozwolić na brak uchodźców.

Share
Ten kraj narzeka na brak uchodźców. Dla nich to wielki problem
Źródło: PAP, fot: PAP/EPA
d2pbyxa

W Holandii brak uchodźców to wielki problem. Jak donosi portal rmf24.pl ich liczba w tym kraju zmalała, jednak koszty, którymi obarczone są specjalne ośrodki wciąż rosną. Puste łóżko też kosztuje.

W czerwcu tego roku do Holandii przybyło ok. 5 tys. uchodźców, w lipcu o wiele mniej, bo 2 tys. Holandia dysponuje 53 tys. miejsc, ale jedynie połowa jest zajęta przez przybyłych cudzoziemców. Każde puste łóżko kosztuje ten kraj 12 euro dziennie. Rozwiązaniem może okazać się zamknięcie niektórych ze specjalnych ośrodków – czytamy na portalu.

W Polsce funkcjonuje 11 ośrodków, w których mogą przebywać cudzoziemcy. Miesięczne utrzymanie uchodźcy kosztuje w naszym kraju 1380 zł. Ma on zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie.

d2pbyxa

Dodatkowo każdy, kto stara się o status uchodźcy otrzymuje 20 zł na zakup środków higieny osobistej, 50 zł kieszonkowego oraz 140 zł jednorazowej pomocy na zakup ubrań i butów. W ubiegłym roku utrzymanie ośrodków z uchodźcami kosztowało państwo ponad 56 mln zł. O sprawie pisaliśmy już wcześniej.

Cudzoziemcy w Polsce mogą także ubiegać się o wynajęcie mieszkania. Na pokrycie kosztów wynajmu uchodźca może otrzymać nawet 750 zł miesięcznie. W przypadku dwóch osób świadczenie „na głowę” wyniesie 600 zł, a trzech 450 zł.

d2pbyxa

Podziel się opinią

Share
d2pbyxa
d2pbyxa