Trwa ładowanie...
d3tng3c

Termin IPO Raiffeisen Polbanku zostanie dotrzymany - CFO Raiffeisen International

28.10. Wiedeń (PAP) - IPO Raiffeisen Polbanku uda się przeprowadzić w terminie do połowy 2016 r. - poinformował dyrektor finansowy Raiffeisen Bank International Martin...

Share
d3tng3c

28.10. Wiedeń (PAP) - IPO Raiffeisen Polbanku uda się przeprowadzić w terminie do połowy 2016 r. - poinformował dyrektor finansowy Raiffeisen Bank International Martin Gruell.

"Jestem przekonany, że możemy przeprowadzić IPO w terminie wyznaczonym przez polski nadzór, czyli do połowy 2016 r." - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami CFO Raiffeisen Bank International Martin Gruell.

"To, czy sprzedamy istniejące akcje czy wyemitujemy nowe, to będzie w pełni zależało od sytuacji i warunków rynkowych. Obecnie popyt na kredyt jest mały, a bank jest bardzo dobrze skapitalizowany i nie potrzebuje zwiększenia kapitału, ale w 2015 r. popyt na kredyt może wzrosnąć i sytuacja może wyglądać inaczej" - dodał.

Poinformował ,że spółka nie nie wyklucza żadnego wariantu i może być podwyższenie kapitału wraz ze sprzedażą istniejących akcji.

Raiffeisen przejmując Polbank w 2012 r. zobowiązał się do wprowadzenia połączonego banku na GPW nie później niż do końca czerwca 2016 r.(PAP)

fdu/ seb/

d3tng3c

Podziel się opinią

Share
d3tng3c
d3tng3c