Trwa ładowanie...
d21kzzm
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
tesco

Tesco już wybrało chętnego na swój biznes w Korei. Za 6 mld dolarów

Tesco wybrało firmę private equity MBK Partners, jako preferowanego nabywcę biznesu Tesco w Korei Południowej - podają źródła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tesco już wybrało chętnego na swój biznes w Korei. Za 6 mld dolarów
(Fot: Burrows/wikimedia (CC BY 3.0))
d21kzzm

Rzecznicy prasowi Tesco i MBK odmawiają na razie komentarza w tej sprawie.

Tesco wystawiło na sprzedaż swój biznes w Korei, Homeplus, w maju. W sierpniu złożono trzy oferty przejęcia Homeplus. Zrobiły to: Affinity Equity Partners wraz z KKR & Co, Carlyle Group LP i MBK Partners.

Tesco ma w Korei Południowej około 400 sklepów. Firma weszła na ten rynek w 1999 r. Brytyjski detalista zanotował w kwietniu br. największą roczną stratę w 96-letniej historii Tesco.

d21kzzm

Podziel się opinią

Share
d21kzzm
d21kzzm