Trwa ładowanie...

Tesco rozdaje pracownikom żywność, której ważność się kończy. Na razie w Wielkiej Brytanii

Produkty żywnościowe, których przydatność do spożycia się kończy, będą za darmo przekazywane pracownikom wszystkich sklepów Tesco w Wielkiej Brytanii. Sieć handlowa wyjaśnia, że chodzi o walkę z marnotrawstwem żywności.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Tesco rozdaje pracownikom żywność, której ważność się kończy. Na razie w Wielkiej BrytaniiŹródło: flickr.com, fot: Kaustav Bhattacharya (CC BY-NC-ND 2.0)
d2i2dys
d2i2dys

Jak informuje branżowy "The European Supermarket Magazine", Tesco ogłosiło program "Colleague Shops" we wszystkich sklepach w Wielkiej Brytanii.

- Chcemy zrobić wszystko, co możemy, by sprawić, że zupełnie dobra żywność nie była marnowana - wyjaśnił Mark Little, szef zespołu w Tesco odpowiedzialnego za ograniczenie marnotrawstwa jedzenia.

Wideo: 4 produkty, które w przeszłości uważano za szkodliwe

Jak przekonuje, program nie tylko pozwoli ograniczyć marnowanie żywności, ale także będzie stanowił wsparcie dla pracowników firmy.

d2i2dys

Największa brytyjska sieć handlowa zapowiedziała, że w pomieszczeniach dla pracowników pojawią się lodówki, w których będzie umieszczana żywność do wzięcia za darmo.

Będą to produkty, które przekroczyły datę "najlepsze przed" lub takie, których termin przydatności zbliża się do końca. W każdym przypadku ma to być żywność nadająca się do spożycia

Początkowo każdy z produktów będzie dostępny dla pracowników Tesco za symbolicznego pensa, ale po pół roku nie będzie żadnych opłat.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2i2dys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i2dys