Trwa ładowanie...

To ostatni dzwonek. Rodzice wciąż mają szansę na 300 zł

Tylko do 30 listopada rodzice mogą składać wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". W ten sposób można otrzymać 300 zł.

Sporo rodziców czeka na ostatnią chwilę na złożenie wniosku na "Dobry start"Sporo rodziców czeka na ostatnią chwilę na złożenie wniosku na "Dobry start"Źródło: Unsplash.com, fot: Ben Wicks
d4ois6e
d4ois6e

Jak przestrzega resort rodziny i polityki społecznej, wnioski złożone po 30 listopada już nie będą rozpatrywane.

Każdy rodzic uczącego się dziecka ma zatem w poniedziałek ostatnią szansę, by się starać o jednorazowe 300 zł w ramach programu "Dobry start".

Wniosek o świadczenie najwygodniej złożyć przez internet – przez rządową stronę Empatia, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej.

300 plus do waloryzacji? "Decyzja w przyszłym roku"

Można też to zrobić w tradycyjnej formie – bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka.

d4ois6e

"Dobry start". Sporo rodziców czeka na ostatnią chwilę

Jak powiedziała minister Marlena Maląg, zdecydowana większość uprawnionych do świadczenia uczniów już otrzymała wsparcie. Przyznano bowiem 4 miliony świadczeń.

Uprawnionych do świadczeń jest jednak 4,5 mln uczniów - a to oznacza, że sporo rodziców jeszcze wniosków nie złożyło.

Świadczenie "Dobry start" pierwszy raz wypłacono w 2018 r. Przyznawane jest ono jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 lat, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do ukończenia 24 lat. Wsparcie przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

d4ois6e
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ois6e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ois6e