Trwa ładowanie...
Newseria
przedszkole
25-08-2014 08:36

Toksyczna wyprawka dla przedszkolaka

Przygotowując wyprawkę do przedszkola, powinniśmy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka. Należy zwrócić uwagę na to, czy kredki i ołówki nie zawierają szkodliwych substancji, np. polichlorku winylu. Warto zaopatrzyć też dziecko w przybory, które poprzez zabawę pomogą mu przygotować się do nauki w szkole.

Toksyczna wyprawka dla przedszkolakaŹródło: Fotolia, fot: Joshhh
d6hlmpo
d6hlmpo

W wyprawce przedszkolaka powinny się znaleźć odpowiednie ubrania: obuwie na zmianę, strój gimnastyczny, zapasowa odzież, przybory do leżakowania, czyli piżama i pościel, oraz artykuły higieniczne, takie jak: chusteczki, grzebień, mydło, szczoteczka i pasta do zębów. Przedszkolaka należy również wyposażyć w przybory szkolne, takie jak: kredki, flamastry, ołówki, farby, blok do rysowania, pędzelki i kolorowanki. Wybierając te produkty, rodzice powinni kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka.

– Dzieci są mniej przewidywalne niż nastolatkowie i zdarza się, że łamią kredkę albo wkładają je do buzi. Dlatego tak duże znaczenie ma tutaj skład tych produktów. Musimy być pewni, że przybory, które kupujemy, nie mają na przykład rakotwórczego polichlorku winylu czy innych szkodliwych substancji toksycznych, które mogą wpływać na zdrowie dzieci w długiej perspektywie – mówi Małgorzata Gawryluk-Dudzińska, kierownik marketingu BIC Polska, właściciela marki BIC KIDS, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Warto również kupować kredki i ołówki wykonane z żywicy syntetycznej, która jest bardziej elastyczna niż drewno. Po złamaniu drewnianego ołówka dziecko może się skaleczyć. Produkty z żywicy syntetycznej łamią się równomiernie i nie mają drzazg. Można je potem bez problemów zatemperować. Wybierając flamastry dla maluchów, warto zdecydować się na produkty z okrągłymi, blokowanymi końcówkami. Należy się także upewnić, że farby lub plastelina nie zawierają substancji toksycznych. Warto kupować produkty, które przyspieszą psychomotoryczny rozwój dziecka i przygotują je do nauki w szkole.

d6hlmpo

– Warto zwrócić uwagę na to, czy ołówki i długopisy przeznaczone są dla dzieci od 4. roku życia. Powinny one mieć trójkątny kształt lub być zakończone specjalnymi końcówkami, które ułatwiają maluchom właściwe trzymanie przyborów w paluszkach, tak, aby nie zjeżdżały na sam dół, bo wtedy po prostu dzieci stawiają bardziej kulfony niż piszą i uczą się literek – mówi Małgorzata Gawryluk-Dudzińska.
Psychologowie radzą, by pozwolić dziecku wybrać choć część przyborów do rysowania. Mając w perspektywie zabawę samodzielnie wybranymi kredkami lub flamastrami, maluch łatwiej zniesie pierwszy dzień w przedszkolu i rozstanie z rodzicami.

d6hlmpo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6hlmpo