Trwa ładowanie...
d1d3mvj

Torpol oczekuje wysokiego poziomu sprzedaży w IV kw, podtrzymuje prognozy

Warszawa, 18.11.2014 (ISBnews) - Torpol spodziewa się bardzo dobrego IV kw., co pozwala na podtrzymanie prognozy na cały 2014 r., poinformowali przedstawiciele spółki.
Share
d1d3mvj

"IV kwartał będzie się charakteryzował wysokim poziomem sprzedaży. Przyspieszamy w dwóch najważniejszych projektach - Rail Baltica i i Nowa Łódź Fabryczna. To będzie widać w wynikach całego roku." - powiedział wiceprezes i dyrektor finansowy Michał Ulatowski podczas konferencji prasowej.

"Po III kw. wyniki są zbieżne z założeniami i podtrzymujemy prognozę roku 2014" - dodał prezes Tomasz Sweklej.

Prognoza zakładała 801,3 mln zł przychodów, 35,4 mln zł EBIT, 46,7 mln zł EBITDA oraz 24,9 mln zł zysku netto.

d1d3mvj

Przedstawiciele spółki poinformowali także, że portfel zamówień - w większości na lata 2014/15 i w małej części na 2016 r. - wynosi obecnie ok. 2 mld zł netto, z czego ok. 90 mln zł przypada na Norwegię.

Do tej pory spółka pozyskała w Norwegii kontrakty na ok. 200 mln zł (pierwszy realizowany był w 2011 r.).Sweklej przypomniał, że na rynku norweskim spółka liczy na państwowy program modernizacji kolei, którego realizacja opóźnia się, ale jest coraz bliższa rozpoczęcia.

Torpol wypłaci dywidendę prawdopodobnie w 2016 r.

"W przyszłym roku będzie jeszcze większe zapotrzebowanie na środki niż w tym roku. Będą one potrzebne na napędzanie produkcji. Dlatego dla dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami nie widzimy możliwości w dwóch najbliższych latach, docelowo - tak. Zakładaliśmy, że podzielimy się akcjonariuszami w 2016 roku i to podtrzymujemy" - podsumował Sweklej.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 r.

(ISBnews)

d1d3mvj

Podziel się opinią

Share
d1d3mvj
d1d3mvj