Trwa ładowanie...
d4fn3er

TP Emitel ma do 3 lipca wyłączność na negocjacje w sprawie obsługi MUX1

15.6.Warszawa (PAP) - TP Emitel, należący do Grupy TP operator
naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej, otrzymał do 3 lipca 2009
roku wyłączność w negocjacjach w sprawie obsługi...

Share
d4fn3er

15.6.Warszawa (PAP) - TP Emitel, należący do Grupy TP operator naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej, otrzymał do 3 lipca 2009 roku wyłączność w negocjacjach w sprawie obsługi technicznej pierwszego multipleksu. Oferta Emitela dostała największą liczbę punktów - podała spółka w komunikacie prasowym.

Wyłączność na negocjacje z nadawcami dotyczy nadawania sygnału, dosyłu sygnału, budowę i obsługę stacji czołowej oraz usługi dodatkowe (np. EPG - elektroniczny przewodnik po programach). Oprócz TP Emitel oferty składały: INFO-TV-FM, PSN i RS TV.

"Naziemna telewizja cyfrowa jest rewolucją w oglądaniu telewizji. Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani przez Nadawców do dalszych negocjacji. Zajmujemy się emisją sygnału od ponad 50 lat, cyfryzacja nadawania jest dla nas naturalnym etapem w rozwoju. Przygotowywaliśmy się do tego od kilku lat, dlatego jesteśmy gotowi uruchomić pierwszy multipleks zgodnie z harmonogramem KRRiT- u" - powiedział cytowany w komunikacie Przemysław Kurczewski, prezes Emitela.

d4fn3er

Zgodnie z decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w pierwszym multipleksie (MUX1 - kombinacja siedmiu programów telewizyjnych oraz usług dodanych)
znajdzie się: TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV Puls i TV4.

Naziemna telewizja cyfrowa (DVB-T) będzie sukcesywnie zastępować sygnał analogowy na terenie całego kraju.

Najpóźniej do 30 września 2009 roku ma ruszyć w Warszawie, Poznaniu, Zielonej Górze i Żaganiu, a także opcjonalnie w Rzeszowie i Wiśle. Włączanie pierwszego multipleksu na obszarze całego kraju zakończy się 31 lipca 2011 roku. Sygnał analogowy wyłączony zostanie dwa lata później.

Emitel świadczy usługi w zakresie analogowej i cyfrowej emisji naziemnej oraz transmisji sygnałów telewizyjnych i radiofonicznych. Firma posiada największą w Polsce własną infrastrukturę - ponad 300 obiektów nadawczych i telekomunikacyjnych (w tym 50 obiektów o wysokości powyżej 200 metrów).

Firma testy naziemnej telewizji cyfrowej prowadzi od 2001 roku, obecnie emisja testowa trwa w 7 miastach.

Multipleks jest kombinacją kilku programów telewizyjnych oraz różnych usług dodatkowych, przesyłanych w jednym kanale częstotliwości. Operator multipleksu odbiera programy i usługi od nadawców, łączy je i przesyła do odbiorców. (PAP)

epo/ pam/

d4fn3er

Podziel się opinią

Share
d4fn3er
d4fn3er