Trwa ładowanie...
d22jxh1

Trzej posłowie PO wstrzymali się od głosu ws. ustawy o finansach

26.07. Warszawa (PAP) - Trzej posłowie PO - Jarosław Gowin, John Godson i Jacek Żalek - wstrzymali się od głosu w piątkowym głosowaniu nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o...

Share
d22jxh1

26.07. Warszawa (PAP) - Trzej posłowie PO - Jarosław Gowin, John Godson i Jacek Żalek - wstrzymali się od głosu w piątkowym głosowaniu nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o finansach publicznych dotyczącym zawieszenia pierwszego progu ostrożnościowego.

Gowin, Godson, Żalek, a także posłanka PO Zofia Ławrynowicz wstrzymali się także we wcześniejszym głosowaniu nad odrzuceniem rządowego projektu w całości.

Szef klubu PO Rafał Grupiński zapowiedział, że jeśli Gowin, Godson i Żalek nie poprą rządowego projektu, to prawdopodobnie czeka ich zawieszenie w prawach członka klubu PO. Decyzja ma zapaść jeszcze w piątek.

Do poparcia rządowego pomysłu przekonywał trzech posłów na czwartkowym posiedzeniu klubu Platformy wicepremier, minister finansów Jacek Rostowski.

d22jxh1

Już w środę Gowin, Żalek i Godson wstrzymali się od głosu - wbrew dyscyplinie klubowej - w głosowaniu nad odrzuceniem w pierwszym czytaniu rządowego projektu nowelizacji ustawy o finansach publicznych, dotyczącym zawieszenia pierwszego, 50-procentowego progu ostrożnościowego. Wiceszef klubu Platformy Andrzej Biernat zapowiedział w czwartek, że jeśli Gowin, Godson i Żalek w piątek ponownie nie poprą projektu ws. finansów publicznych, to on złoży wniosek o wyrzucenie ich z partii.

W piątkowym głosowaniu rządowy projekt poparło 235 posłów, przeciw było 210, a 5 wstrzymało się od głosu, tym samym Sejm uchwalił przepisy dotyczące zawieszenia progu ostrożnościowego. (PAP)

ajg/ eaw/ ura/ asa/

d22jxh1

Podziel się opinią

Share
d22jxh1
d22jxh1