Trwa ładowanie...
d1ez7t6

Trzy organizacje związkowe weszły w spór zbiorowy z Bankiem BPH

Warszawa, 26.02.2016 (ISBnews) - NSZZ Pracowników Bankowości "Bankowiec" Międzyzakładowa Organizacja Związkowa, NSZZ "Solidarność" Organizacja Zakładowa w Banku BPH SA i Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Bankowości i Usług "Dialog 2005" weszły z Bankiem BPH w spór zbiorowy, podała instytucja.

Share
d1ez7t6

"NSZZ Pracowników Bankowości 'Bankowiec' Międzyzakładowa Organizacja Związkowa przedstawił Zarządowi Banku żądanie dotyczące ustalenia dodatkowych odszkodowań dla pracowników banku związanych ze zwolnieniami grupowymi i restrukturyzacją zatrudnienia na skutek przyjętego przez bank Planu transformacji biznesowej na lata 2015 - 2020" - czytamy w komunikacie.

Z kolei NSZZ "Solidarność" Organizacja Zakładowa w Banku BPH SA i Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Bankowości i Usług "Dialog 2005" przedstawiły żądanie zwiększenia wynagrodzeń zasadniczych dla wszystkich pracowników banku o minimum 300 zł netto.

Zarząd banku podkreśla, że żądania organizacji związkowych w kształcie przez nie zaproponowanym nie mogą zostać uwzględnione.

d1ez7t6

Tydzień temu Bank BPH poinformował, że NSZZ "Solidarność" Organizacja Zakładowa w Banku BPH SA i Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Bankowości i Usług "Dialog 2005" weszły z nim w spór zbiorowy w związku z nieuwzględnieniem przez zarząd ich postulatów związanych z planem transformacji biznesowej.

Pod koniec ub.r. Bank BPH zdecydował o wdrożeniu planu transformacji biznesowej na lata 2015 - 2020, w tym transformacji sieci sprzedaży. Zakłada on m.in. przekształcenie 134 oddziałów własnych w placówki partnerskie, przekształcenie kolejnych 65 oddziałów w placówki partnerskie we współpracy z dotychczasowymi partnerami lub ewentualne ich zamknięcie, inwestycję ponad 350 mln zł w projekty rozwoju systemów IT, ograniczenie zatrudnienia o maks. 1706 osób i osiągnięcie oszczędności kosztowych w wysokości ok. 200 mln zł rocznie, przy jednoczesnym utrzymaniu i wzroście przychodów w przyszłości.

Bank BPH jest obecny na polskim rynku od ponad 20 lat. Jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Siedzibą prawną Banku BPH jest Gdańsk, biuro centrali znajduje się w Warszawie, a główne centra operacyjne w Krakowie i Gdańsku.

(ISBnews)

d1ez7t6

Podziel się opinią

Share
d1ez7t6
d1ez7t6