Trwa ładowanie...

Tusk liczy na wyjście z procedury nadmiernego deficytu w ciągu 2 lat

Rząd jest przekonany, że działania na rzecz ograniczenia deficytu finansów publicznych powinny doprowadzić do wyjścia Polski z procedury nadmiernego deficytu w ciągu dwóch lat - poinformował we wtorek premier Donald Tusk.
Share
Tusk liczy na wyjście z procedury nadmiernego deficytu w ciągu 2 lat
Źródło: AFP, Fot: Georges Gobet
d4662i3

Jak mówił Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów, rząd jest przekonany, że przeprowadzone i prognozowane zmiany oraz prognozowana wysokość wzrostu gospodarczego powinny wystarczyć Komisji Europejskiej "jako podstawa do wiary uzyskania poziomu deficytu na wymaganym niskim poziomie". To - zadaniem szefa rządu - będzie oznaczać wyjście z unijnej procedury nadmiernego deficytu wobec Polski w ciągu najbliższych dwóch lat.

Tusk dodał, że utrzymywanie nadmiernego deficytu może dla Polski być kłopotliwe, bo - jak mówił - w UE będzie obowiązywał automatyzm i kto będzie utrzymywał za wysoki deficyt, może mieć problem z dostępem do unijnych funduszy.

Do 15 kwietnia do Brukseli miał zostać przesłany raport o działaniach potrzebnych dla ograniczenia deficytu sektora finansów publicznych poniżej 3 proc. PKB w 2015 roku. Natomiast do końca kwietnia rząd jest zobowiązany przesłać program konwergencji.

d4662i3

Podziel się opinią

Share
d4662i3
d4662i3