Trwa ładowanie...

Tusk liczy na wyjście z procedury nadmiernego deficytu w ciągu 2 lat

Rząd jest przekonany, że działania na rzecz ograniczenia deficytu finansów publicznych powinny doprowadzić do wyjścia Polski z procedury nadmiernego deficytu w ciągu dwóch lat - poinformował we wtorek premier Donald Tusk.

Tusk liczy na wyjście z procedury nadmiernego deficytu w ciągu 2 latŹródło: AFP, fot: Georges Gobet
d36sk6h
d36sk6h

Jak mówił Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów, rząd jest przekonany, że przeprowadzone i prognozowane zmiany oraz prognozowana wysokość wzrostu gospodarczego powinny wystarczyć Komisji Europejskiej "jako podstawa do wiary uzyskania poziomu deficytu na wymaganym niskim poziomie". To - zadaniem szefa rządu - będzie oznaczać wyjście z unijnej procedury nadmiernego deficytu wobec Polski w ciągu najbliższych dwóch lat.

Tusk dodał, że utrzymywanie nadmiernego deficytu może dla Polski być kłopotliwe, bo - jak mówił - w UE będzie obowiązywał automatyzm i kto będzie utrzymywał za wysoki deficyt, może mieć problem z dostępem do unijnych funduszy.

Do 15 kwietnia do Brukseli miał zostać przesłany raport o działaniach potrzebnych dla ograniczenia deficytu sektora finansów publicznych poniżej 3 proc. PKB w 2015 roku. Natomiast do końca kwietnia rząd jest zobowiązany przesłać program konwergencji.

d36sk6h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36sk6h