Trwa ładowanie...
d2u0y3j
d2u0y3j

TVN poniesie do ok. 70 mln zł kosztów przejęcia, jego finalizacja na pocz. III k

Warszawa, 05.05.2015 (ISBnews) - TVN spodziewa się zamknięcia transakcji przejęcia kontroli przez Scripps Networks na początku III kwartału, poinformował dyrektor finansowy TVN John Driscoll. Spółka poniesie łączne jednorazowe koszty zmiany kontroli właścicielskiej na poziomie do ok. 70 mln zł w tym roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2u0y3j

"Ponieśliśmy łącznie 48 mln zł jednorazowych kosztów przejęcia w I kw. Z tego 40 mln zł to długoterminowy program motywacyjny, a 8 mln zł koszty doradcze. Spodziewamy się kolejnych 15-20 mln zł kosztów z tego tytułu w II kwartale (z tego 6-7 mln zł to koszty doradcze)" - powiedział Driscoll podczas konferencji prasowej.

Dodał, że zamknięcie transakcji ze Scripps spodziewane jest na początek III kwartału.

"Wnioski zostały złożone do odpowiednich urzędów. Wydanie zgód oczekiwane jest w najbliższych tygodniach" - dodał dyrektor finansowy TVN.

d2u0y3j

W połowie marca br. Scripps Networks Interactive zawarła umowę nabycia 52,7% akcji TVN od ITI oraz Grupy Canal+. Jak wówczas informowano, Scripps Networks przejmie jednocześnie zobowiązania wynikające z obligacji wyemitowanych zarówno przez Polish Television Holding, jak i TVN o wartości nominalnej odpowiednio 300 i 540 mln euro. Scripps Networks liczył na sfinalizowanie transakcji nabycia TVN od ITI oraz Grupy Canal+ na początku II półrocza.

TVN jest jedną z wiodących spółek mediowych w Polsce oferującą bezpłatne i płatne lifestylowe i rozrywkowe kanały telewizyjne, w tym m.in. TVN, TVN Style, TTV, TVN Turbo, a także wiodący całodobowy kanał informacyjny TVN24 oraz kanał informacji gospodarczych TVN24 Biznes i Świat. W 2014 r. TVN zyskał największą na polskim rynku oglądalność na poziomie 22%.

(ISBnews)

d2u0y3j

Podziel się opinią

Share
d2u0y3j
d2u0y3j