Trwa ładowanie...

TVP wypracowała ponad 100 mln zł zysku

W I kwartale bieżącego roku TVP S.A. osiągnęła wynik finansowy brutto w wysokości 105,6 mln zł. W zeszłym roku analogiczny wskaźnik wyniósł zaledwie 4,5 mln zł.

TVP wypracowała ponad 100 mln zł zyskuŹródło: Fotolia, fot: tomispin
d2pv6rb
d2pv6rb

Jak poinformowała TVP głównymi przyczynami lepszego wyniku są dodatkowe wpływy z przesuniętego abonamentu, wzrost pozostałych przychodów i redukcja kosztów. Czy telewizja publiczna zmieniła się nagle w kurę znoszącą złote jajka?

"Wysoki wynik ma w pewnej mierze charakter nadzwyczajny i sezonowy, należy też pamiętać o ważnych wydatkach czekających spółkę w kolejnych miesiącach, m.in.: obsłudze Mundialu w Rio de Janeiro, wyborach do Parlamentu Europejskiego, wyborach samorządowych itd." - zastrzega Centrum Informacji TVP, ale jednocześnie podkreśla, że spółka ma stabilna sytuację finansową.

Wpływy z abonamentu w samym marcu były o 4 mln zł wyższe niż rok wcześniej. Wzrosły również kwartalne zyski z reklamy m.in. dzięki wzrostowi oglądalności i poprawie sytuacji rynkowej.

Z kolei koszty działalności operacyjnej w pierwszym kwartale 2014 r. wyniosły 321,2 mln zł i były o 22,6 mln zł niższe niż w zeszłym roku. Firma planuje dalszą restrukturyzacje i kolejne cięcia kosztów.

Opracowanie: Jan Bolanowski

d2pv6rb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pv6rb