Trwa ładowanie...
d40jocc
31-12-2015 10:39

TXM z grupy Redanu złożyło wniosek do KNF o zawieszenie oferty publicznej

Warszawa, 31.12.2015 (ISBnews) - Zarząd TXM - spółki zależnej Redanu - złożył do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o zawieszenie postępowania w przedmiocie zatwierdzenia prospektu emisyjnego TXM, podał Redan.

d40jocc
d40jocc

"Wniosek ten motywowany jest faktem, iż Komisja zgłosiła uwagi do prospektu, które wymagają podjęcia decyzji dotyczących zmian w regulacjach wewnętrznych spółki i ich wdrożenia, co wymaga dodatkowego czasu" - czytamy w komunikacie.

Ponadto, w związku z praktycznie zakończeniem roku 2015, prospekt przedłożony Komisji przez spółkę wymaga aktualizacji, w tym ewentualnie również w oparciu o zaudytowane sprawozdanie finansowe za rok obrotowy 2015, podano także.

Redan poinformował również, iż zamiarem spółki jest podjęcie zawieszonego postępowania niezwłocznie po dokonaniu aktualizacji i zmian, o których mowa powyżej.

TXM złożył w KNF wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego dotyczącego oferty i dopuszczenia akcji TXM do obrotu na rynku regulowanym we wrześniu tego roku. Planowana wartość oferty to kilkadziesiąt milionów złotych - nie mniej niż 20 mln zł. Emisja miała być skierowana wyłącznie do nowych akcjonariuszy, a środki z niej spółka zamierzała przeznaczyć na rozwój sieci dyskontowej.

d40jocc

Redan informował też, że planuje wprowadzić TXM na warszawską giełdę w tym roku.

TXM S.A. (wcześniej Adesso) została zarejestrowana w Krakowie w 1989 r. Jest właścicielem sklepów dyskontowych TXM Textilmarket, które zlokalizowane są głównie w miastach do 50 tys. mieszkańców. Firma działa na terenie całego kraju, w Czechach, na Słowacji i w Rumunii. Spółka należy do grupy kapitałowej Redan S.A.

(ISBnews)

d40jocc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40jocc