Trwa ładowanie...

Uchylono pozwolenie na budowę dworca w Katowicach! Co teraz?

Główny inspektor nadzoru budowlanego uchylił pozwolenie na budowę dworca kolejowego w Katowicach. To postanowienie otrzymał już wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego w Katowicach. - Otrzymałem decyzję GINB w czwartek - potwierdza informację Jan Spychała, inspektor wojewódzki.

Share
Uchylono pozwolenie na budowę dworca w Katowicach! Co teraz?Źródło: Cushman & Wakefield
d3xdajw

Przypomnijmy: o cofnięcie pozwolenia walczyli od roku śląscy architekci, zrzeszeni w SARP-ie. Co dokument oznacza dla trwającej na placu Szewczyka budowy dworca i galerii handlowej?

- Nie jestem w stanie powiedzieć - przyznaje Spychała. Decyzji GINB nie komentują też przedstawiciele inwestora. - Nic o tej decyzji nie wiemy. Prace się toczą na podstawie prawomocnie wydanego pozwolenia na budowę. Nie mamy podstaw, aby sądzić, że jest inaczej - wyjaśnia Monika Olejnik-Okuniewska, rzeczniczka prasowa Neinver Polska.

Budowa dworca w Katowicach, galerii handlowej i podziemnego dworca autobusowego to jedna z największych inwestycji w Katowicach. Jej koszt szacowany jest na około miliard złotych.

Wizualizacja dworca PKP w Katowicach (fot. Cushman & Wakefield)
Źródło: Wizualizacja dworca PKP w Katowicach (fot. Cushman & Wakefield)

Przypomnijmy: w listopadzie 2010 ruszyła rozbiórka estakady. W styczniu zniknęły słynne kielichy. Również w grudniu zamknięty został plac Szewczyka. Dworzec ma być gotowy w maju 2012 roku, a galeria handlowa, która przy nim stanie, w 2013 roku.

d3xdajw
(fot. Cushman & Wakefield)
Źródło: (fot. Cushman & Wakefield)
d3xdajw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xdajw
d3xdajw